Blatter v ohrození, Warner sľubuje jeho diskreditáciu

18. októbra 2011, 12:16
Tip redakcii

Bývalý viceprezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jack Warner sa vyhráža, že zverejní nové skutočnosti, ktoré budú mať vážny dopad na dôveryhodnosť dlhoročného lídra organizácie Seppa Blattera. V liste pre denník Trinidad Guardian Warner uviedol, že Blatter v kampaniach pred prezidentskými voľbami v rokoch 1998 a 2002 využil jeho a Mohameda Bin Hammam ako prostredníkov pre odovzdanie "darčekov".

Sepp Blatter

Sepp Blatter

Autor: TASR

Medializácia podobného korupčného prípadu viedla tento rok k škandálu tesne pred voľbami prezidenta FIFA, v ktorých pôvodne kandidoval aj Bin Hammam. Warner sa ako jeden z aktérov kauzy vzdal všetkých svojich funkcií vo futbalovom hnutí, len aby sa vyhol vyšetrovaniu. Bin Hammam stiahol kandidatúru a etická komisia FIFA mu doživotne zakázala činnosť vo futbalovej sfére. Obom sa stali osudnými obvinenia, že podplatili delegátov kongresu Karibskej futbalovej únie (CFU).

Britské periodikum The Daily Telegraph nedávno zverejnilo videozáznam, na ktorom Warner ako bývalý šéf Futbalovej konfederácie Strednej a Severnej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) vysvetľuje funkcionárom CFU, ako naložiť s finančnými darmi od Bin Hammama. Warner viní z úniku videozáznamu FIFA.

"Robili sme Blatterovi celosvetovú kampaň, aby sme získali pre neho podporu, a on vyhral. Vtedy som sa prvý raz stretol s viceprezidentom etickej komisie FIFA Petrusom Damasebom, vtedy prezidentom Namíbijskej futbalovej asociácie. Celému svetu poviem, že dar, ktorý mu dal Bin Hammam, vtedy nepovažoval za úplatok ako dnes," vyhlásil Trinidadčan Warner.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Blatter v ohrození, Warner sľubuje jeho diskreditáciu
SITA