Národný štadión stále na mŕtvom bode

20. decembra 2011, 07:35
Tip redakcii

Nový šéf slovenského futbalu Ján Kováčik (49) velí u nás najrozšírenejšiemu športu už viac ako rok. Včera sa rozhodol zhodnotiť svoje vládnutie. Veľa vecí jeho tímu vyšlo, ale tá najdôležitejšia – zreálniť výstavbu Národného futbalového štadióna – nie. Čo sa tejto záležitosti týka, je všetko tak, ako keď Kováčik prichádzal do funkcie.

Ján Kováčik: Slovenskému futbalu
šéfuje viac ako rok.

Ján Kováčik: Slovenskému futbalu šéfuje viac ako rok.

Autor: TASR

„Slovenský futbalový zväz je na tom, čo sa týka výstavby Národného štadióna, veľmi podobne ako pred rokom, keďže sa nepodarilo definovať jednoznačný systém prefinancovania štadióna zo štátnych zdrojov.My sme navrhovali, aby to bola dlhodobá zmluva medzi štátom a SFZ na 10, 15 či 20 rokov, ale cena nemôže byť nižšia ako 45 až 50 miliónov eur,“ povedal Kováčik, ktorý priznal, že by náš zväz privítal, ak by národný stánok postavil aj súkromník.

„Myslím si, že ak by sa našiel taký záujemca, tak by sme sa aj na nejakej úrovni k nemu pripojili. Nie je to totiž o jednom štadióne. Potrebujeme ďalšie v Košiciach, Nitre, Trnave či v Banskej Bystrici.“

Chce jeden štadión

A tak sa ako jediné možné východisko javí pripojiť sa k majiteľovi Slovana Ivanovi Kmotríkovi, ktorý už dlhší čas hovorí, že on má záujem postaviť štadión pre svoj klub. „S pánom Kmotríkom sme rokovali.

Dohodli sme sa, že v tom prípade, ak nám štát dá nejaké zdroje, tak spojíme sily a postavíme ten štadión spoločne. Nemá totiž zmysel, aby boli v Bratislave dva stánky. Samozrejme, ak pán Kmotrík bude chcieť stavať sám, tak my už s tým nedokážeme nič urobiť,“ pokračoval ďalej Kováčik, ktorý pripustil, že v prípade, ak by štadión postavil majiteľ Slovana sám, tak zväz by si ho na reprezentačné účely od neho prenajímal.

Ivan Kmotrík
Foto: Tasr

Pripustil odchod Weissa

Okrem štadióna rezonuje aj otázka okolo trénera Vladimíra Weissa. V českých médiách sa totiž objavilo, že náš zväz už má za neho náhradu. „Nie je to pravda, že by sme mali za neho nástupcu. Musím zopakovať to, čo som už povedal, že zatiaľ trénera máme, a preto sme nikoho iného neoslovili. Pravdou však je aj to, že s trénerom Weissom sa bavíme o všetkom a teda aj o možnosti, že by pri kormidle našej reprezentácie skončil,“ netajil Kováčik fakt, že na stole je aj alternatíva Weissovho odchodu pred vypršaním kontraktu v roku 2013. A kedy by sa mali fanúšikovia dozvedieť, ako sa tieto rokovania skončili?

„Túto otázku by sme chceli s trénerom Weissom doriešiť ešte pred Vianocami a ak sa to nepodarí, tak prvý januárový týždeň,“ uzavrel Kováčik.

 
Autor: PLUS Jeden deň/MONIKA JURIGOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Národný štadión stále na mŕtvom bode
PLUS Jeden deň/MONIKA JURIGOVÁ