Ronaldinho si túži zahrať v Londýne

29. septembra 2011, 20:50
Tip redakcii

Brazílsky futbalista Ronaldinho by si veľmi rád zahral v reprezentačnom drese na budúcoročnej olympiáde v Londýne a zabojoval o titul, ktorý vo svojej zbierke úspechov ešte nemá. Po návrate do vlasti sa 31-ročný tvorca hry prebojoval aj do brazílskej nominácie.

Brazílsky futbalista Ronaldinho

Brazílsky futbalista Ronaldinho

Autor: TASR

"Mojím snom je získať zlatú medailu na olympiáde," nechal sa počuť Ronaldinho po triumfe 2:0 nad Argentínou v stredajšom prípravnom zápase. "Toto mi zatiaľ v mojej kariére chýba," konštatoval hviezdny hráč, ktorý má na konte titul majstra sveta, víťaza Pohára konfederácií, Ligy majstrov, Copy America, klubových majstrovstiev sveta FIFA, či niekoľko ďalších trofejí.

Pod piatimi kruhmi už pritom dvakrát účinkoval, no bezúspešne - na OH 2000 v Sydney vypadli "kanárici" vo štvrťfinále s  Kamerunom a na OH 2008 v Pekingu sa musel uspokojiť s bronzom. Do Atén v  roku 2004 sa Brazílčania ani neprebojovali.

Dvojnásobný hráč roka FIFA sa nazdáva, že štart v Londýne by mu pomohol aj v ceste za miestenkou v  tíme na MS v roku 2014. "Chcem ísť krok za krokom, účasť na olympiáde mi pomôže dostať sa na svetový šampionát a to je môj najväčší cieľ," tvrdil Ronaldinho, ktorý bude mať v roku 2014, kedy jeho krajina privíta záverečný turnaj MS už 34 rokov.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Ronaldinho si túži zahrať v Londýne
TASR