Slovenskí futbalisti začnú boje o MS 2014

18. novembra 2011, 16:21
Tip redakcii

Slovenská futbalová reprezentácia vstúpi do kvalifikačných bojov o účasť na majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii 7. septembra 2012 na pôde Litvy. Ďalšie štyri zápasy čakajú zverencov Vladimíra Weissa st. v domácom prostredí, kde postupne privítajú Lichtenštajnsko (11. septembra 2012), Lotyšsko (12. októbra 2012), Grécko (16. októbra 2012) a Litvu (22. marca 2013).

Slovenská reprezentácia začne bojovať o účasť na MS 2014 s Litvou

Slovenská reprezentácia začne bojovať o účasť na MS 2014 s Litvou

Autor: TASR

"Rokovania neboli ľahké, trvali päť hodín. Vyzeralo to tak, že sa Bosna nedohodne s Grékmi. Napokon všetci urobili ústupky, my máme júnový zápas, ktorý sme nechceli, ale napokon sme sa dohodli, našli sme spoločnú reč. Čakajú nás štyri zápasy doma v rade, čo môže byť výhoda, pokiaľ sa nám ich podarí vyhrať, z tohto pohľadu som spokojný," nechal sa počuť tréner Vladimír Weiss.

Hamšík a spol. sa 7. júna 2013 predstavia na ihrisku outsidera G-skupiny Lichtenštajnska, v ďalšom kole ich 6. septembra privíta nebezpečná Bosna a Hercegovina. Títo istí súperi sa stretnú aj o štyri dni neskôr, tentoraz na Slovensku. Futbalisti spod Tatier uzavrú kvalifikačný cyklus vonku, 11. októbra 2013 ich čaká duel v Grécku a o štyri dni neskôr vyzvú domáce Lotyšsko. Rozhodlo o tom piatkové stretnutie predstaviteľov spomenutých národných výberov, ktoré sa konalo v Bratislave. Atmosféru rokovaní opísal aj viceprezident Slovenského futbalového zväzu pre  štátnu reprezentáciu Stanislav Vencel: "Každá zo strán mala svoje predstavy, ktoré chcela naplniť. V polovici to vyzeralo tak, že sa nedohodneme a rozhodne FIFA žrebovaním. Napokon sme dosiahli kompromis, ktorý asi uspokojil každého, aj keď sme ho dorábali na poslednú chvíľu. Bolo to však produktívne. Podľa prvých reakcií si myslím, že rozlosovanie je pre nás prijateľné."

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Slovenskí futbalisti začnú boje o MS 2014
SITA