Weiss: Pokúsime sa o malé veľké prekvapenie

02. novembra 2011, 21:48
Tip redakcii

Tréner úradujúceho slovenského šampióna vo futbale ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. naznačil, že cieľom jeho zverencov vo štvrtkovom zápase v F-skupine Európskej ligy UEFA 2011/2012 na pôde Paríža Saint Germain je nielen predviesť kvalitný výkon, ale aj získať minimálne bod. Prvý vzájomný duel týchto dvoch súperov sa pred dvoma týždňami na Pasienkoch skončil bezgólovou remízou, jednoznačným favoritom odvetného štvrtkového merania síl v Parku princov je domáce mužstvo.

Vladimír Weiss nám chystá prekvapenie.

Vladimír Weiss nám chystá prekvapenie.

Autor: profimedia.sk

"Chceme odohrať výborný zápas. V lige sme sa dostali do tempa, absolvovali sme dva výborné zápasy a naším cieľom je potvrdiť to v  Paríži. Chceme sa ukázať v súboji s výborným súperom, dokázať, že vieme hrať dobrý futbal a pokúsiť sa o malé, respektíve veľké prekvapenie. Domáci si želajú tri body, my sme sem však neprišli na výlet, ale tvrdo pracovať," uviedol na stredajšej tlačovej besede skúsený 47-ročný kouč "belasých".

Ten ešte nemá jasno o tom, ktorého z dvojice dobre chytajúcich gólmanov Lukáš Hroššo, Matúš Putnocký pošle vo štvrtok na  trávnik.

"Obaja sú vynikajúci, a preto ich striedam. Hroššo zachytal dobre v domácom zápase proti Parížu, Putnocký sa zase vytiahol v  Slovnaft Cupe a lige. Dobre pracujú a sú stále v tempe. Je radosť mať takýchto brankárov," poznamenal Vladimír Weiss st.

Lídrom F-skupiny je španielsky tím Athletic Bilbao so sedembodovým ziskom, druhý Red Bull Salzburg má rovnako ako tretí PSG štyri body, ale lepšie skóre. Poradie uzatvára Slovan Bratislava (1 bod).

"Naša motivácia je naozaj veľká. Corgoň liga je síce teraz dramatická, ale duel v pohárovej Európe je o niečom úplne inom. Každý hráč sa inak pripraví na niečo takéto. Stretnú sa dva výborné tímy. Ak chceme pomýšľať na dobrý výsledok, musíme dať gól. Paríž má obrovskú ofenzívnu silu zloženú z hráčov ako Gameiro, Ménez, Pastore či Nene. My musíme byť taktiež odvážni, nesmieme len brániť, to by bol samovražda. Každé mužstvo má svoju slabinu. Chceme ukázať, že vieme hrať futbal - tak, ako sme to už neraz dokázali," cituje oficiálna stránka šesťnásobného slovenského šampióna slová Vladimíra Weissa st., ktorý je zároveň kormidelníkom seniorského A-mužstva SR.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Weiss: Pokúsime sa o malé veľké prekvapenie
SITA