Na Weissov plat zabudnite: Česi ponúkajú svojich trénerov

15. decembra 2011, 09:16
Tip redakcii

Lukratívna zmluva trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimíra Weissa (47), ktorá mu zaručuje mesačný plat 35-tisíc eur a ktorú ako prvý zverejnil náš denník, nedáva spávať mnohým ľuďom u nás, ale ani u našich bratov. České médiá nám totiž práve v týchto dňoch podhadzujú svojich koučov, a to napriek tomu, že šéf nášho futbalu Ján Kováčik zatiaľ o žiadneho z nich neprejavil záujem.

Vladimír Weiss

Vladimír Weiss

Autor: JÚLIUS DUBRAVAY

V českom športovom periodiku nám však už ponúkli horúcich kandidátov na flek, ktorý by mal Weissovi podľa platnej zmluvy patriť až do roku 2013. Podľa našich bratov je favoritom číslo jeden úspešný kormidelník Plzne Pavel Vrba, ktorý má na Slovensku dobré meno. Veď so Žilinou získal majstrovský titul. „Už som sa aj pre české médiá vyjadril, my máme trénera s platnou zmluvou. S nikým sme nerokovali a nikoho sme ani neoslovili,“ vyjadril sa pre náš denník jasne Ján Kováčik.

Česi však tvrdia, že Ján Kováčik sa bavil s trénerom Weissom aj o tom, že by ho SFZ vyplatil. To by teda znamenalo, že náš zväz by musel siahnuť hlboko do vrecka, keďže podľa Weissovho kontraktu by mu musel platiť mesačný príjem 35-tisíc eur až do roku 2013 (čo je 840-tisíc eur), čo je už veru poriadna pálka. Navyše v situácii, keď vedenie SFZ netají, že dlhuje peniaze futbalistom i realizačnému tímu, ale aj svojim zamestnancom. Keď sme sa Kováčika priamo opýtali, či je pravda, že už s Weissom o takejto možnosti hovoril, odpovedal: „Zatiaľ sa nechcem k týmto veciam vyjadrovať, pretože sme sa s trénerom Weissom dohodli, že sa v najbližších dňoch stretneme a budeme sa rozprávať. V debatách sa vrátime aj k jeho pôsobeniu a preberieme všetko možné.“

Aké sú možnosti?

Okrem Vrbu nám Česi dávajú do pozornosti aj Jozefa Chovanca, Vítězslava Lavičku i Františka Komňackého, ale ani jeden z nich nepotvrdil záujem o kreslo nášho reprezentačného trénera. Ale ak by prišla lukratívna ponuka, napríklad taký kontrakt, ako má Weiss, zrejme by dlho neuvažovali. Lenže, bratia, na rovnako exkluzívnu zmluvu u nás už teraz zabudnite! „Ak by došlo k situácii, že by sme museli zháňať Weissovho nástupcu, určite by sme mu zmluvu s takými finančnými podmienkami neponúkli. Najbližšie tri roky rozhodne nie,“ vyjadril sa jasne Kováčik. Aj keď sa našim západným trénerom podarilo obsadiť stoličky reprezentácií na Slovensku, vo futbale je teda zatiaľ táto cesta zarúbaná.

 
Autor: PLUS Jeden deň/Jozef Šatara, Monika Jurigová, 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Na Weissov plat zabudnite: Česi ponúkajú svojich trénerov
PLUS Jeden deň/Jozef Šatara
Monika Jurigová