Trénerovi Weissovi nechodí výplata, hráčom štartovné

20. decembra 2011, 11:54
Tip redakcii

Slovenský futbalový zväz (SFZ) nemá v súčasnosti vysporiadané záväzky voči kormidelníkovi A-mužstva SR Vladimírovi Weissovi st.

Vladimír Weiss starší

Vladimír Weiss starší

Autor: TASR

"Niekoľko mesiacov nedostal výplatu. A či je to osem mesiacov? Nie, sú to štyri mesiace," citoval denník Šport slová prezidenta SFZ Jána Kováčika na  túto "háklivú" finančnú tému, ktorá často zostáva tabu. Na otázku, či je normálne, aby reprezentačný tréner nemal vyplatenú mzdu, šéf SFZ poznamenal: "Nie, nie je to normálne, ale keby sme mali zdroje, tak by sme, samozrejme, platili. Keď máte nedostatok, musíte si určiť priority. Nehovorím, že tréner nie je priorita, ale jednoducho musíte vybalansovať. Tak sme vyplácali platy zamestancov, ktoré sú na úrovni 600, 800 1300 eur, tie bolo nemožné nezaplatiť."

Bokom nezostali ani samotní futbalisti, seniorskí reprezentanti. "Nemajú vyplatené úplne všetko," priznal pre Šport Ján Kováčik a  doplnil: "Ide o štartovné za posledné tri zápasy."

Ekonomická kríza v spoločnosti sa prejavila aj v najpopulárnejšom športe. "Končiaci sa rok by som označil za stabilizačný, prirovnal by som ho stavbe. Musíte veľmi dobre vedieť, aký dom chcete postaviť, na  aký máte. Dobré je venovať veľa času projektovej dokumentácii a všetkým profesiám, ktoré sú potrebné, kým sa človek pustí do nejakej výstavby," uviedol na pondelkovom stretnutí s novinármi Ján Kováčik, ktorý je prvým mužom slovenského futbalu 15 mesiacov (vlani koncom septembra vystriedal Františka Laurinca, pozn.).

"Máme veľa záväzkov, ktoré sme zdedili, riešili alebo vyriešili. Snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby sme sa v druhej polovici roku 2012 dostali do štandardného režimu," skonštatoval šéf SFZ, ktorý nezvažoval svoje odstúpenie. "Ani raz mi také niečo nenapadlo," zdôraznil pre Šport.  

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Trénerovi Weissovi nechodí výplata, hráčom štartovné
SITA