Weissov plat: Za mesiac dostane to, čo regionálne zväzy za 10 rokov

28. októbra 2011, 07:00
Tip redakcii

Je to veľký prepych. Príjem, ktorý trénerovi Vladimírovi Weissovi odklepol bývalý šéf SFZ Laurinec (35-tisíc eur mesačne), je vyšší ako vynaloží futbalový zväz na platy všetkých 46 sekretárov (spolu je to mesačne 18 400 eur), ktorí sa po celom Slovensku starajú o chod nášho futbalu.

Vladimír Weiss starší

Vladimír Weiss starší

Autor: SITA

„Ja musím makať desať rokov, aby som zarobil to, čo dostane Weiss za mesiac. Je pravdou, že niečo pre náš futbal dokázal. Ale aj tak je jeho zmluva a plat zlodejina. Ja zarobím za desať rokov to, čo on za mesiac,“ rozčuľoval sa sekretár oblastného futbalového zväzu Ján Černák.

Nečudo. Sekretári zväzov, ktorí sa starajú o chod slovenského futbalu od Sabinova až po Skalicu a sú platení ako jediní funkcionári Slovenským futbalovým zväzom, zarábajú smiešných 300 eur. „A celý rok makám každý deň osem hodín i viac. Náhradné voľná za nadčasy nepoznám. Zabudol som, dostávame aj gastrolístky,“ dušoval sa ďalej sekretár.

Dostávajú minimálnu mzdu

Nuž, ako sme zisťovali, všetci jeho kolegovia poberajú rovnaký plat. Pod Tatrami figuruje celkovo 46 sekretárov, ktorí dozerajú a starajú sa o chod všetkých súťaží. Spolu stoja mesačne náš zväz okolo 18-tisíc eur.

A aby sme nezabudli, zväz podporuje aj mládežnícky futbal a náklady na chod majetku či správu regionálnych zväzov sumou priemerne 1 500 eur ročne, čo vychádza 125 eur mesačne, ktoré pripadajú na jeden regionálny zväz. Spolu to vychádza na 6-tisíc eur. Keď k tomu pripočítame spomínané platy 46 sekretárov, vyjde nám suma do 70-tisíc eur.

Vypočítané a podčiarknuté: plat Weissa zhltne polovicu nákladov, ktoré musí vynaložiť náš zväz na chod futbalu na Slovensku. Aby sme boli fér, nepočítali sme náklady, ktoré musí vynaložiť na svoju činnosť priamo Slovenský futbalový zväz. Ten totiž na rozdiel od regionálnych zväzov na naše otázky týkajúce sa nákladov neodpovedal do našej uzávierky.

 
Autor: PLUS Jeden deň/šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Weissov plat: Za mesiac dostane to, čo regionálne zväzy za 10 rokov
PLUS Jeden deň/šat