Tréner Kozák odhalil zákulisie veľkého úspechu: Vďaka patrí aj Rezešovcom!

14. septembra 2017, 06:00
Tip redakcii

V metropole východu sa chystá veľká futbalová oslava. Pripomenú si 20. výročie postupu 1. FC Košice do skupinovej fázy Ligy majstrov. Chýbať nebudú mnohí hráči vtedajšej zostavy, ani tréner Ján Kozák (63). Ten si zaspomínal aj na kontroverzného podnikateľa Alexandra Rezeša († 54).

Tréner reprezentácie Ján Kozák porozprával, aké to bolo vybojovať Ligu majstrov.

Tréner reprezentácie Ján Kozák porozprával, aké to bolo vybojovať Ligu majstrov.

Autor: TASR

Tréner našej futbalovej reprezentácie si zaspomínal na rok 1997, keď s 1. FC Košice najprv získal majstrovský titul a potom sa im ako vôbec prvému slovnekému mužstvu podarilo postúpiť do skupinovej fázy najprestížnejšej klubovej súťaže. 


„Vtedy sa v Košiciach zišla naozaj kvalitná partia,“ spomínal Kozák pre stránku Slovenského futbalového zväzu. Za východniarov vtedy nastupovali hráši ako Vladimír Zvara, Vladimír Janočko, Jozef Majoroš či Ladislav Molnár.

„Treba spomenúť aj rodinu Rezešovcov. Práve aj vďaka jej podpore sa nám podarilo získať nielen titul, ale aj postúpiť do spomínanej skupinovej fázy LM,“ pokračoval Kozák pre portál SFZ. Košický klub v tom čase vlastnil veľkopodnikateľ Alexander Rezeš, ktorý získal tamojšie Východoslovenské železiarne v mečiarovskej privatizácii vďaka nadštandardným vzťahom s vtedajším premiérom. Od decembra 1994 do apríla 1997 bol dokonca ministrom hospodárstva v Mečiarovej vláde. Okrem toho bol známy ako ako veľký mecenáš športu.

„Spomienky na toto obdobie sú fantastické. Škoda, že to nepokračovalo ďalej,“ povzdychol si tréner, ktorý povedie bývalých zverencov aj v dnešnom exhibičnom zápase. Legendy 1. FC nastúpia proti Internacionálom Lokomotívy Košice. Výkop je naplánovaný o 16.30 na štadióne Lokomotívy.

Ján Kozák síce pred 20 rokmi s Košičanmi vybojoval postup, no v skupinovej fáze už na lavičke proti Juventusu Turín, Manchestru United či Feyenoordu Rotterdam nesedel. „V domácej lige sa nám nedarilo a vznikla zložitá situácia pri vtedajších maximálnych nárokoch. Vymenili ma, ale pri mužstve 1. FC som bol aj naďalej,“ uviedol dávnejšie pre denník Sme. Košickú taktovku zaňho prebral Ján Bodnár a po ňom Karol Pecze. V skupinovej fáze nezískali ani bod.

Celý Neapol v slzách: Kolegu Mareka Hamšíka zastrelili na ulici

FOTO A je to tu! Vlado Weiss nakoniec šoféroval

FOTO Známy športovec zobral snúbenicu a jej kamarátky na dovolenku: A orgie sa mohli začať!

Weissov škandál baví Slovákov: Vtipné obrázky futbalového reprezentanta vôbec nešetria!

Nič to však nemení na tom, že hlavnú zásluhu na historickom okamihu pre slovenský klubový futbal (ktorý odvtedy zopakovala len Artmedia Petržalka a MFK Žilina) mal práve Kozák a v Košiciach ho už dnes vnímajú ako trénerskú legendu.

 
Autor: tt 
 
Aplikácie 7 plus