Úspešný tréner Trenčína Ševela po odvolaní nič neskrýval. Povedal, ako to všetko bolo!

14. septembra 2017, 09:00
Tip redakcii

Urobil si skvelé meno. Martin Ševela (41) po skončení hráčskej kariéry prešiel na trénerskú pozíciu a v Trenčíne zažil vydarené obdobie. S klubom získal dvakrát double za titul a pohár, no po zlých výsledkoch v úvode tejto fortunaligovej sezóny ho vedenie odvolalo. Ako sa s týmto krokom vyrovnal prezradil v rozhovore pre Šport24.

Ševela už nie je trénerom Trenčína.

Ševela už nie je trénerom Trenčína.

Autor: TASR

Deň po vyhadzove vo vás prevládajú negatívne pocity?

Na jednej strane určite smútok, lebo som odišiel od niečoho, čo ma baví, napĺňa a dáva zmysel. Prvé hodiny som stále rozmýšľal, kde sa stal problém. Následne po zverejnení tejto informácie v médiach mi prišlo množstvo pozitívnych správ, čo opäť nabilo energiou a pozitivizmom.

Zrejme ste medzi futbalovou verejnosťou obľúbený. 

Ľudia vidia z mojich prejavov, že to myslím naozaj úprimne. Na nikoho sa nehrám či za niekoho schovávam. Je v tom veľa ľudskosti a nabíja ma to energiou. Ak by som bol opačný typ, tak blízke i široké okolie vám nenapíše.

O vašom konci ste sa dozvedeli doslova nečakane?

Ráno sme mali normálnu tréningovú jednotku a pred druhým tréningom som mal míting s pánom Rybníčkom. Oznámil mi túto skutočnosť a druhý tréning som už s mužstvom neabsolvoval. Prišli sme pred kabínu, rozlúčili s chlapcami a klasicky už  riešim len nejaké papierovačky.

Krk vám zlomili zlé výsledky či postupom času slabá dôvera vedenia?

Myslím, že tá aj bola. Deklarovali sme si, že nás nezaujíma kvázy tabuľka, no herný prejav a rozvoj mužstva. Určite výsledky neboli dobré, ale v každom zápase tejto sezóny v lige sme boli lepším mužstvom a mali množstvo šancí. Vždy som po zápasoch tvrdil, že efektivita nebola dostatočná. Potom by sa tento jav nestal, mali by sme viac gólov, bodov a v tabuľke hore. Možno toto bol jeden z faktorov, ktorý ovplyvnil vedenie pre zmenu na trénerskej pozícii.

Cítite aj mierny hnev na niektorých ľudí v trenčianskom futbale?

Vôbec. Na nikoho necítim žiadny hnev. Na poslednom zápase proti Slovanu bol aj pán majiteľ Ling a za seba poviem, že to bol najlepší výkon môjho bývalého mužstva v lige. Aj on mal menšie výhrady najmä smerom k ofenzíve, no opäť nás zradila efektivita. To je potom jasné.

Spomienky vám nikto nevezme, aké sú na futbalový AS Trenčín?

Zanechal som hlbokú stopu v trenčianskom futbale. Zažili sme veľa radosti, veď niekomu sa nepodarí za celý život vyhrať double a mne to vyšlo za dva roky. Momentálne už som s tým vyrovnaný, i keď vo funkcii trénera sa mi to stalo prvýkrát. Toto zastihlo mnoho trénerov predo mnou i zastihne ďalších, futbalový život je raz taký.

Postupom času ste sa podľa vás stali dobrým trénerom?

Nikdy sa nebavíme či je tréner dobrý, alebo zlý. Tréner je buď úspešný, alebo neúspešný. O úspechoch hovoria tituly, víťazstvá v pohároch či v európskych ligách. Týmto všetkým som si za štyri trénerské roky v Trenčíne prešiel a môžem ich považovať za veľkú školu.

Čaká vás sťahovanie z Trenčína?

Syn je v maturitnom ročníku na Obchodnej akadémie v Trenčíne, dcéra začala navštevovať konzervatórium v Bratislave. Budeme zrejme rozlietaní, je mi ťažko ešte to odhadnúť. Možno bude sťahovanie do Bratislavy, všetko preberieme s manželkou.

Plánujete si dať menší oddych od futbalového života?

Veľa trénerov hovorí, že potrebuje vypnúť. Na druhej strane, ak príde dobrá ponuka, tak prečo by som ju nemal vziať? Nebojím sa, že by o mňa nebol záujem. Mám 41 rokov, som mladý tréner a priestor na oddych bude po šesťdesiatke.

Cez víkend hrá Trenčín v Žiline, prídete pozrieť?

Rozmýšľal som nad tým. Možno sa tam objavím.

Veľa hráčov a a už aj tréneri s obľubou menia Trenčín za Žilinu. S trénerom Adriánom Guľom ste dokonca dlhodobo spolupracovali.

Pokiaľ by som prišiel do Žiliny, tak určite pozrieť futbal. Poviem po pravde, že som sa tešil na našu konfrontáciu, no nebolo mi dopriate. Nie je však všetkým dňom koniec.

Ako budete relaxovať bez futbalu?

Rád si vezmem knihu, na ktorú nebol pri futbale čas aj cez deň. Tiež by nebolo zlé zobrať tenisovú raketu do ruky, pretože pohyb by mi skôr či neskôr chýbal.

 
Autor: Juraj Vnuk 
 
Aplikácie 7 plus