Vo štvrťfinále Ligy majstrov je aj PSG

06. marca 2013, 20:50
aktualizované 06. marca 2013, 23:05

Stredajšie (6. 3.) osemfinálové odvety Ligy majstrov prekvapenie nepriniesli. Juventus podľa predpokladov pohodlne zúročíl 3-gólový náskok z prvého zápasu a v ďalšom kole si zahrá aj parížsky St.Germain. Tomu v súboji s Valenciou stačila na postup aj remíza.

Ezequiel Lavezzi strelil v súboji s Valenciou dôležitý vyrovnávajúci gól.

Autor: SITA

Liga majstrov, osemfinálové odvety:

PARIS SAINT-GERMAIN FC - VALENCIA CF 1:1 (0:0)

prvý zápas: 2:1, postupuje Paris Saint-Germain

Góly: 66. Lavezzi - 55. Jonas, ŽK: Lavezzi - Albelda, Ruiz, Soldado, Parejo, Banega, rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)

PSG: Sirigu - Jallet (27. van der Wiel), Thiago Silva, Alex, Maxwell - Chantome, Thiago Motta (58. Gameiro), Matuidi, Pastore - Lucas (83. Sakho), Lavezzi

Valencia: Guaita - Barragan, Ruiz, Mathieu, Cissokho - Parejo, Albelda (46. Banega) - Feghouli (63. Piatti), Costa, Jonas (76. Valdez) - Soldado

90. (2.) min - Banega odkopol loptu po odpískaní a aj on dostal žltú kartu.

Domáci nepúšťajú španielsky tím do šancí.

84. min - Kartu dostal aj Parejo.

83. min - Sakho nahradil Lucasa Mouru.

80. min - Žltá karta pre Soldada.

69. min - Žltá karta práve pre strelca vyrovnávajúceho gólu Lavezziho.

66. min, GÓL: Aktivita Gameira síce gólom neskončila, ale Argentínčan Lavezzi napokon dostal loptu do siete - 1:1.

58. min - Domáci tréner Ancelotti reaguje na priebeh zápasu striedaním, ofenzívny Gameiro nahradil pre zmenu defenzívneho Thiaga Mottu.

Dá sa očakávať, že záverečná niečo vyše polhodina bude pútavá a dramatická. PSG vyhral prvý zápas 2:1, ak by však zverenci trénera Ernesta Valverda dali v Paríži aj druhý gól, zahrali by si vo štvrťfinále.

55. min, GÓL: Jonas peknou strelou s 18 metrov posiela Valenciu do vedenia - 0:1.

46. min - Albelda ostal v šatni, do II. polčasu na jeho miesto Banega.

PSG bez nejakej väčšej príležitosti a keďže sa na opačnej strane nepresadil strelec Soldado a ani Jonas, je po prvej 45-minútovke stav bez gólov.

38. min - Aj druhú žltú kartu pre hosťujúci tím "vybojoval" Matuidi, ktorého tentoraz nedovolene zastavil Victor Ruiz,

22. min - Kapitán španielskeho tímu Albelda dostal po faule na Matiudiho žltú kartu.

Domáci bez hviezdneho Ibrahimovića, Angličan Beckham začal stretnutie na lavičke.

JUVENTUS FC - CELTIC FC 2:0 (1:0)

prvý zápas:3:0, postupuje Juventus

Góly: 24. Matri, 65. Quagliarella, ŽK: Peluso - Izaguirre, rozhodoval: Firat Aydinus (Tur.)

Juventus: Buffon - Barzagli, Marrone, Bonucci - Pirlo (68. Giaccherini) - Padoin, Vidal (66. Isla), Pogba, Peluso (58. Asamoah) - Matri, Quagliarella

Celtic: Forster - Matthews (52. Forrest), Wilson, Kayal, Izaguirre - Wanyama (46. Ambrose), Ledley, Mulgrew - Commons (72. Lassad), Samaras - Hooper

Očakávaný postup Juventusu je realitou.

83. min - Samarasova príležitosť gólom neskončila.

69. min - Zišiel aj Pirlo, na trávnik Giaccherini.

67. min - Domáci striedajú, Isla hore, dole Vidal.

65. min, GÓL - Skvelá Pirlova prihrávka predchádzala druhému gólu Juventusu, ktorý ide na konto Quagliarellu - 2:0

65. min - Paoin faulovaný Izaguirrem, futbalista Celticu videl žltú kartu.

59. min - Striedanie na strane turínskeho tímu, Asamoha nahradil Pelusa.

46. min - Ambrose na strane hostí nahradil Wanyamu.

44. min - V závere polčasu ešte snaha Quagliarellu, gólman Frasier Foster bol ale pozorný.

24. min, GÓL - Náskok "starej dámy" je už štvorgólový. Po akcii Quagliarellu a zákroku gólmana Fostera, poslal loptu do siete Matri - 1:0.

17. min - Matthews faulovaný Pelusom, domáci obranca dostal žltú kartu.

Na Delle Alpi síce pred úvodným výkopom znela klubová hymna škótskeho tímu You´ll Never Walk Alone (nikdy nejdeš sám), ktorá je akýmsi talizmanom a výrazným motivačným prvkom pre hráčov, pre glasgowský tím je však zmazanie 3-gólové manka z domáceho zápasu takpovediac nesplniteľnou záležitosťou.

Valencia v závere zdramatizovala zápas, na postup to však nestačilo

Zo strany multimilionárov z parížskeho St.Germain to až do 55. minúty bol čisto len defenzívny výkon, resp. snaha o udržanie stredu poľa, potom však prišiel gól hosťujúceho Jonasa a domáci sa razom začali báť o postup.

Na ten potrebovala Valencia streliť v Parku princov aspoň dva góly, čo sa napokon aj po dobrom zareagovaní na priebeh zápasu v podaní trénera francúzskeho tímu Ancelottiho, ktorý poslal do hry útočníka Grameira, nepodarilo.

PSG sa teda podarilo Valverdeho tím vyradiť aj pri neúčasti potrestaného Ibrahimovića.

Celtic chcel zázrak, realita niečo úplne iné

Väčšina priaznivcov The Bhoys síce pred osemfinálovou odvetou o postupe nahlas nehovorila, našli sa však aj takí, ktorí verili, lebo zázraky sa niekedy dejú.

Na štadióne Juventusu to ale proti rozbehnutému lídrovi Serie A, navyše s trojgólovým mankom z prvého zápasu, jednoducho o niečom zvláštnom a magickom byť muselo, inak by sa ani prípadný postup škótskeho majstra označiť nedal.

Domáci ale potvrdili formu a po góloch Matriho a Quagliarellu slávili víťazstvo aj v druhom zápase.

Autor: pluska.sk/PMO