John Terry: V Chelsea až do dôchodku

30. decembra 2011, 14:35
Tip redakcii

Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie a FC Chelsea John Terry pred sobotňajším ligovým duelom s Aston Villou opätovne potvrdil, že by chcel zvyšok svojej profesionálnej kariéry spojiť so spomenutým londýnskym klubom. Tridsaťjedenročný stopér je v ostatnom čase pod veľkým tlakom na ihrisku aj v súkromí. Pod vedením nového trénera Chelsea Andrého Villasa-Boasa sa mu nedarí a zatiaľ sa nedokázal stopercentne zžiť s defenzívnou taktikou. Navyše, prokuratúra ho obvinila z rasistických prejavov voči obrancovi Antonovi Ferdinandovi z Queens Park Rangers počas októbrového stretnutia.

John Terry

John Terry

Autor: TASR

Terry napriek všetkým nechce opustiť Stamford Bridge, kde je od  detstva. Vyhlásil, že je pripravený akceptovať akúkoľvek pozíciu v tíme. Tréner Villas-Boas by chcel počas januárového prestupového obdobia získať ako posilu do defenzívy Garyho Cahilla z Boltonu, kluby sa už dohodli na výške odstupného.

"Strávil som na Stamford Bridge celú moju kariéru. Mal som šťastie, že som tu začínal v mladom veku a môžem pokračovať až doteraz. Som naozaj hrdý na to, že som kariéru strávil v jednom klube. Neviem si sám seba predstaviť v inom drese. Mám neuveriteľný vzťah s fanúšikmi. Zažil som viacerých veľkých trénerov a vždy som bol schopný sa zlepšovať. Bolo to preto, že toto je môj klub. Keď skončím kariéru, chcel by som privádzať na štadión moje deti a spoločne sledovať zápasy,“ povedal Terry.

Stopér je už legendou klubu. V súčasnosti už niet veľa futbalistov, ktorí by vydržali takto dlho v jednom mužstve. "Je pár podobných hráčov v  Manchestri a potom Steven Gerrard v Liverpoole, ale všetko sú to zriedkavé prípady. Počet aktívnych hráčov, ktorí strávili celú kariéru v  jedinom klube, by sa dal spočítať na prstoch jednej ruky," podotkol Terry.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
John Terry: V Chelsea až do dôchodku
SITA