Škrtel si pochvaľuje atmosféru v FC Liverpool

17. decembra 2011, 13:20
Tip redakcii

Ofenzívne hviezdy v službách anglického futbalového FC Liverpool majú v aktuálnej sezóne akoby vychýlenú mušku, ale vďaka takmer bezchybne fungujúcej obrane sa mužstvo drží v kontakte s elitou Premier League. Stopérsku dvojicu tvoria najčastejšie Daniel Agger s Martinom Škrtelom.

Martin Škrtel

Martin Škrtel

Autor: TASR

"Daniel je veľmi kvalitný obranca. Je veľmi jednoduché hrať po jeho boku. Na ihrisku si veľmi dobre rozumieme a obaja si zodpovedne plníme svoje povinnosti," povedal slovenský reprezentant pre oficiálnu internetovú stránku "The Reds".

Škrtel sa postupne vypracoval na neodmysliteľnú súčasť základnej zostavy Liverpoolu, v predošlej sezóne zaznamenal v anglickej elitnej súťaži kompletnú minutáž.

"Veľmi dobre sa mi hrá pod vedením súčasného trénera. Atmosféra v klube je výborná a z môjho pohľadu je dôležité, že nastupujem v takmer každom stretnutí. Som šťastný a zvýšilo sa aj moje sebavedomie. Zároveň si však uvedomujem, že na sebe musím tvrdo pracovať. Konkurencia v tíme je obrovská, čo je aj s výhľadom na  preplnený program, skvelé."

Dvadsaťsedemročný rodák z Handlovej pochválil súčasného lídra LFC Luisa Suáreza.

"Je to skvelý hráč, ktorý sa ťažko bráni. Našťastie to poznám iba z tréningov, súperi to s ním však majú ťažké. Na každom tréningu ide naplno a snažím sa zabrániť mu v skórovaní, ale je to mimoriadne náročná úloha," uzavrel účastník minuloročného svetového šampionátu Škrtel.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Škrtel si pochvaľuje atmosféru v FC Liverpool
SITA