Bakoš mužom kola Gambrinus ligy

21. novembra 2011, 11:46
Tip redakcii

Mužom zápasu 14. kola českej futbalovej Gambrinus ligy medzi Viktoriou Plzeň a Mladou Boleslavou sa podľa denníka Sport stal Marek Bakoš. Dvadsaťosemročný Slovák zaznamenal v zápase dva góly a od redaktora športového periodika dostal spoločne s Pavlom Horváthom najvyššiu známku - 8.

Marek Bakoš

Marek Bakoš

Autor: TASR

Bakoš je s ôsmimi zásahmi najlepším strelcom mužstva. V streleckej tabuľke ligy však na vedúceho Davida Lafatu z Jablonca stráca rovnaký počet gólov. "Rozdiel je už skutočne veľký. Naháňať ho nebudem. Ale nejaké podpichovačky sa už v kabíne objavili. Budem rád za každý gól, ktorý pomôže tímu a keď sa nám bude dariť," cituje hráča Plzne Sport.

Rodák z Novej Bane zaznamenal dva góly ešte v prvom polčase, no bolo to už po niekoľkýkrát, keď napokon na hetrik nedosiahol. "Nedal som ho ani na  Slovensku. Napríklad doma s Jerevanom ma chalani povzbudzovali, že to už príde. Teraz mi to isté prorokovali cez polčas. Hovoril som si, nech sú radšej ticho. Som rád, že sme hlavne vyhrali," dodal skromne futbalista, ktorý mal ihneď po prestávke dve výborné príležitosti, no v  oboch prípadoch prepálil bránu Mladej Boleslavi.

Bakoš sa už s  tímom sústreďuje na stredajší duel Ligy majstrov, ktorý jeho tím odohrá ako hosť bieloruského BATE Borisov v Minsku. Momentálne má BATE na  konte 2 body, Plzeň iba jediný za remízu práve s bieloruským protivníkom z 1. kola. "Za určitých okolností môže byť teraz remíza dobrá, ale na  druhej strane ani nemusí vôbec stačiť. Chceme uhrať dobrý výsledok a  ukázať hru, ktorá nás zdobila proti Barcelone a Milánu. Borisov hrá doma a môže si myslieť, že má všetko v kapse," analyzoval útočník.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bakoš mužom kola Gambrinus ligy
TASR