Čech Jiráček figuruje v zozname posíl WfL Wolfsburg

17. novembra 2011, 13:13
Tip redakcii

Vydarená sezóna na klubovej aj reprezentačnej úrovni výrazne zvýšila trhovú cenu českého futbalistu Petra Jiráčka. Stredopoliar Viktorie Plzeň figuruje najnovšie na zozname možných posíl pre bundesligový klub VfL Wolfsburg.

Radosť Petra Jiráčka z gólu a víťazstva nad Čiernou Horou

Radosť Petra Jiráčka z gólu a víťazstva nad Čiernou Horou

Autor: CTK

Jiráček s tímom Plzne získal v minulej sezóne český titul, následne sa prebojoval do skupinovej fázy Ligy majstrov a v utorok rozhodol o  víťazstve Česka v odvete baráže v kvalifikácii EURO 2012 na pôde Čiernej Hory (1:0). Prakticky tak spečatil postup českého národného tímu na  finálový turnaj v Poľsku a Ukrajine.

Tréner Wolfsburgu Felix Magath plánuje v zime výrazne obmeniť káder. "Vlci" majú totiž po dvanástich kolách na konte len trinásť bodov a sú na 13. priečke. "Chceme zmeniť káder. Ale len za predpokladu, že sa nám podarí urobiť transfery oboma smermi," cituje Magatha nemecký denník Allgemeine Zeitung.

O odchodoch už sa špekuluje, miesto v zostave nemajú grécky obranca Sotirios Kyrgiakos, nemecký útočník Patrick Helmes aj český stredopoliar Jan Polák. Opačným smerom sa možno okrem Jiráčka pohne aj chorvátsky útočník Ivica Olič, ktorý je nespokojný s hracím časom v Bayerne Mníchov.

"Nemusí odísť nikto, ale myslím, že u  každého z týchto hráčov je určitá pravdepodobnosť. Koľko investujeme, nie je teraz ešte jasné. Ale možno sme sa v lete posilnili málo. Potrebujeme hráčov, ktorí našu úroveň hry zdvihnú okamžite. Takže musíme hľadať v zahraničí," dodal Magath.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Čech Jiráček figuruje v zozname posíl WfL Wolfsburg
TASR