Karol Marko na lavičke Ostravy skončil hneď po prvom kole

31. júla 2011, 13:26
aktualizované 31. júla 2011, 16:13
Tip redakcii

Vedenie FC Baník Ostrava s okamžitou platnosťou odvolalo slovenského trénera Karola Marka, Informuje o tom webstránka tohto českého prvoligového futbalového klubu. Osudným sa Markovi stala domáca prehra už v 1. kole s Teplicami 3:4 (3:3), pričom tím z Bazalov viedol v tomto súboji po necelej polhodine hry (v 27. min) sľubne 3:1. Za nového kouča vymenovali Pavla Maluru, ktorý doteraz viedol rezervné mužstvo.

Karol Marko.

Karol Marko.

Autor: ČTK

Ešte na pozápasovej tlačovej konferencií Marko o ničom nevedel.

"Po tlačovke si ma zavolali páni Petera a Kahoune a povedali mi, že končím. Nie som sklamaný z toho, že som do Ostravy išiel. Sklamalo ma to, že sa mi určite veci nepodarili," opísal svoje odvolanie Marko. Podľa Marka je ostravský tím veľmi mladý a neskúsený.

"V lete sme zoštíhľovali a  omladzovali káder. Tento tím je veľmi mladý. Potrebuje čas a  trpezlivosť. Viac ako šesť hráčov zo základnej zostavy proti Tepliciam neodohralo dostatočný počet zápasov v lige a to sa prejavilo v krízových momentoch," myslí si slovenský tréner.

Ako jeden z hlavných dôvodov, prečo Marko skončil, je vysoký počet inkasovaných gólov v jarnej časti ligy v sezóne 2010/2011, v príprave a  aj v zápase 1. kola českej najvyššej ligy s Teplicami. "Tých dôvodov bolo viac, ale nechám tento ako ten hlavný. Určite neodchádzam z Ostravy v zlom, mesto sa mi páči. A to, že občas vyhodia trénera? To sa stáva, aj keď je pravda, že po prvom kole sa mi to ešte nestalo," doplnil Marko.

Funkciu trénera v Ostrave zastával 9 mesiacov, no teraz si bude musieť hľadať nový angažmán.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Karol Marko na lavičke Ostravy skončil hneď po prvom kole
SITA