Marián Čišovský: Je z neho Paolo Habera

24. septembra 2011, 08:17
Tip redakcii

V lete stál futbalista Marián Čišovský (31) pred veľkou dilemou: chcel ho bratislavský Slovan a česká Plzeň. Úradujúci majstri a mužstvá, na ktorých čakal boj o účasť v Lige majstrov. Odchovanec humennského futbalu si nakoniec vybral Viktoriu.

Spoločná fotografia: Zľava Čišovský, Brezinský, Bakoš a Ďuriš

Spoločná fotografia: Zľava Čišovský, Brezinský, Bakoš a Ďuriš

Autor: Tibor Duducz

„Bolo to moje najlepšie futbalové rozhodnutie,“ uviedol Maroš. „Veď za tri mesiace som dosiahol maximum, čo sa dalo. Vyhral som s Plzňou český Superpohár, úspešne sme absolvovali kvalifikačné zápasy Ligy majstrov a už sa aj predstavil medzi futbalovou smotánkou v skupinovej fáze. V lige máme na prvú Spartu väčšiu stratu, ale do konca súťaže je ešte ďaleko,“ uviedol s úsmevom.

A slovenský obranca sa neteší zo správneho rozhodnutia iba po športovej stránke. „Za prvý týždeň sústredenia som sa nasmial toľko, koľko sa mi nepodarilo za tri roky v Rumunsku. Máme vynikajúcu partiu. Stále sa vymýšľajú blbosti,“ smial sa Čišo, ktorému dal Pavel Horváth novú prezývku. „Trošku som sa ostrihal a odvtedy ma volá Paolo Habera,“ prezradil.

Dva tituly?

Dlhé roky bola Plzeň hlavne hokejovým mestom. Po zisku futbalového titulu v uplynulej sezóne sa to však obrátilo. „Hokejisti budú mať teraz výborné mužstvo. Bolo by super, keby sme tak my i oni získali titul. Bola by z  toho parádna spoločná oslava,“ dodal Marián Čišovský, ktorý spolu s Marekom Bakošom, Milošom Brezinským a Michalom Ďurišom vytvorili v Plzni skvelý slovenský štvorlístok.

Rodina: Marián so synmi Maroškom, Martinkom a manželkou Martinou

Marián Čišovský v zápale hry

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ TIBOR DUDUCZ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Marián Čišovský: Je z neho Paolo Habera
Plus JEDEN DEŇ/ TIBOR DUDUCZ