Sparta Praha získala slovenského reprezentanta Grajciara

26. júla 2011, 15:57
Tip redakcii

Český futbalový klub Sparta Praha získal z tureckého Konyasporu slovenského stredopoliara Petra Grajciara, ktorý by mal vo štvrtok podpísať štvorročnú zmluvu. Člen širšej slovenskej reprezentácie prestúpil na Letnú podľa neoficiálnych informácii za 12 miliónov českých korún.

Peter Grajciar.

Peter Grajciar.

Autor: TASR

Dvadsaťsedemročný futbalista, ktorého prednosťou je fyzická kondícia a  streľba zo stredných a väčších vzdialeností, sa vo štvrtok podrobí v  Prahe lekárskym testom. Grajciar sa do českej metropoly vracia po roku, pretože do Turecka odišiel z pražskej Slavie.

Slovenský legionár mal s Konyasporom ešte dva roky platný kontrakt, avšak po zostupe tímu do II. tureckej ligy využil možnosť na odchod z klubu. V sezóne 2010/2011 zaznamenal osem ligových gólov. "Sme radi, že sa nám podarilo s Konyasporom dohodnúť. O Petra sme mali veľký záujem, je to vynikajúci futbalista," uviedol pre klubovú stránku personálny riaditeľ Sparty Jakub Otava. "Ale nebolo vôbec ľahké dohodnúť s tureckým klubom. Ten síce zostúpil, ale vzhľadom k tamojšej korupčnej afére živí nádej, že sa po zásahu národnej federácie vráti späť do ligy. Navyše, Peter bol v mužstve za najväčšiu hviezdu." 

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Sparta Praha získala slovenského reprezentanta Grajciara
TASR