V pražskom derby jasná výhra Sparty

26. septembra 2011, 22:47

Slovenský futbalový stredopoliar Peter Grajciar prispel gólom k víťazstvu pražskej Sparty v pondelkovom derby 8. kola českej ligy nad mestským rivalom Slaviou 3:0.

Sparta nedala tradičnému rivalovi zo Slavie žiadnu šancu.

Autor: ČTK

Hostia zo Slavie dokázali vzdorovať iba chvíľu. Naopak, líder tabuľky predvádzal od začiatku duelu pred vypredanými tribúnami sebavedomý výkon a v 27. minúte sa ujal vedenia zásluhou Jarošíka. O desať minút neskôr bolo už 2:0, keď za Čontofalského chrbát dorazil loptu Krejčí. Po zmene strán definitívne zlomil súpera Grajciar, ktorý dostal prihrávku pred odkrytú bránku od Kweukeho.

Sparta tak vyhrala aj ôsmy duel v  novej sezóne a s plným počtom bodov kraľuje najvyššej súťaži. Druhý Jablonec stráca na lídra už osem bodov, Slavia figuruje so šiestimi bodmi až na 13. priečke tabuľky.

Sparta Praha - Slavia Praha 3:0 (2:0)
Góly: 27. Jarošík, 37. Krejčí, 65. Grajciar, 18.299 divákov