Garde novým trénerom Lyonu, cieľom návrat na vrchol

22. júna 2011, 16:10
Tip redakcii

Francúzsky futbalový klub Olympique Lyon vstúpi do novej sezóny pod trénerskou taktovkou Remiho Gardeho. Nového kormidelníka, ktorého úlohou bude vrátiť klub na výslnie francúzskej Ligue 1, vedenie oficiálne predstaví na stredajšej tlačovej konferencii.

Nový tréner Olympique Lyon Remi Garde.

Nový tréner Olympique Lyon Remi Garde.

Autor: profimedia.sk

Garde, ktorý na trénerskom poste nahradí Claudea Puela, v minulosti pôsobil v Lyone ako asistent trénera a riaditeľ klubového tréningového centra. Počas aktívnej kariéry pôsobil v Lyone v rokoch 1987-1993 ako defenzívny stredopoliar a na konte má aj šesť štartov v najcennejšom drese. Gardeho nevýhodou môže byť skutočnosť, že nemá žiadne skúsenosti z pozície hlavného kouča.

"Som veľmi šťastný a veľmi hrdý, že mi dal ponuku takýto klub. Akceptoval som ju, pretože je to veľká výzva. Viem, že to v Lyone nebudem mať ľahké, ale mám absolútnu dôveru v môj realizačný tím a v hráčov. Bol som dlhé roky súčasťou rodiny OL a teraz je čas začať pracovať," povedal bývalý hráč Arsenalu Londýn.

Puelov neúspešný angažmán sa skončil v pondelok napriek tomu, že do vypršania kontraktu mu zostával ešte rok. Klub i samotný kormidelník sa však dohodli na rozviazaní zmluvy, keďže mužstvo zo Stade Gerland obsadilo v minulej sezóne tretie miesto, čo bolo pre vedenie i fanúšikov sklamanie. Lyon v rokoch 2002-2008 získal sedem titulov v rade. Odvtedy však nastali "majstrovské" suchoty napriek stabilnému finančnému zázemiu. Jediným úspechom, s ktorým mohlo byť vedenie i priaznivci spokojní, bola minuloročná účasť v semifinále Ligy majstrov.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Garde novým trénerom Lyonu, cieľom návrat na vrchol
TASR