Vieira zavesil kopačky na klinec

14. júla 2011, 16:09
Tip redakcii

Bývalý francúzsky futbalový reprezentant Patrick Vieira oficiálne ukončil aktívnu hráčsku kariéru. Poslednou zastávkou 35-ročného stredopoliara bol Manchester City, kde zostáva pôsobiť v štruktúrach klubu.

Patrick Vieira s dresom Interu Miláno

Patrick Vieira s dresom Interu Miláno

Autor: TASR

"Áno, toto je koniec hráčskej kariéry, ale nová pozícia znamená fantastickú výzvu. Musím sa veľa učiť v oblasti biznisu, príklad mi však dáva veľa skúsených ľudí okolo mňa. Verím, že zaznamenám prínos pre úspech klubu," povedal vo videu na webovej stránke City Vieira.

Majster sveta a Európy, štvornásobný víťaz talianskej Serie A s Interom Miláno, trojnásobný šampión v Premiership s Arsenalom Londýn a päťnásobný víťaz FA Cupu (Arsenal+City). Táto slušná zbierka ocenení vypovedá o kariére Vieiru dostatočne. Ďalšie pôsobenie sa bude týkať práce s mládežou, ale aj reprezentačnej funkcie ambasádora klubu.

Vieira sa k "Citizens" pripojil pred 18 mesiacmi a s jedným z najbohatších klubov na svete získal v máji FA Cup, prvú trofej klubu po 35 rokoch. Vďaka štedrej podpore majiteľa šejka Mansoura bude tím prvýkrát v histórii hrať v Lige majstrov po treťom mieste v lige. "Je smutné, že Patrick ako hráč končí, ale sme poctení, že sa rozhodol zostať v Manchestri City," vyjadril sa predstaviteľ City Brian Marwood.

Vieira sa narodil v Senegale, avšak od detstva žil vo Francúzsku. V reprezentačnom drese sa predstavil 107-krát, vrátane slávneho víťazstva vo finále MS 1998 v Paríži či triumfu na EURO o dva roky neskôr proti Taliansku. Napriek šarmantnému vystupovaniu mimo ihriska na trávniku nepoznal zľutovanie a počas deviatich rokov v drese Arsenalu ho až desaťkrát vylúčili.

Informovala agentúra Reuters.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Vieira zavesil kopačky na klinec
TASR