Arbitra Rafatiho prepustili po samovražednom pokuse

21. novembra 2011, 15:17
Tip redakcii

Nemeckého futbalového rozhodcu Babaka Rafatiho, ktorý sa v sobotu pred stretnutím I. bundesligy 1. FC Kolín - 1. FSV Mainz 05 pokúsil prerezaním žíl o samovraždu, prepustili v pondelok z nemocnice.

Babak Rafati

Babak Rafati

Autor: TASR

Štyridsaťjedenročný arbiter iránskeho pôvodu, ktorý pôsobí v  štruktúrach Nemeckého futbalového zväzu (DFB) od roku 1997 a najvyššiu súťaž rozhoduje od roku 2005, sa nedostavil na kolínsky štadión dve hodiny pred plánovaným začiatkom duelu, ktorý napokon odložili na  neskorší termín.

Jeho asistenti našli Rafatiho v hotelovej vani s  prerezanými zápästiami. Príčiny pokusu o samovraždu sú zatiaľ neznáme, ale tento prípad vyvolal spomienky na rok 2009, keď sa pripravil o život depresiami sužovaný brankár Robert Enke.

Rafatiho otec sa v pondelok vyjadril pre médiá, že od spomenutej udalosti viackrát hovoril so svojím synom. "Povedal mi, že ma má rád. Chcel sa ospravedlniť. Som veľmi šťastný, že je v poriadku," uviedol Djalal Rafati.

Prezident DFB Theo Zwanziger v sobotu poznamenal, že jediným vysvetlením Rafatiho konania, ktoré si on dokáže predstaviť, je obrovský tlak na rozhodcov. Bankár Babak Rafati má od svojho debutu v roku 2005 na konte 84 bundesligových zápasov.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Arbitra Rafatiho prepustili po samovražednom pokuse
SITA