Lahm sa ospravedlnil za kritiku bývalých trénerov

26. augusta 2011, 10:44
Tip redakcii

Nemecký futbalový obranca Philipp Lahm sa ospravedlnil za vyhlásenia na adresu bývalých trénerov vo svoje knihe, ktorá sa dostane do obchodov na budúci týždeň.

Philipp Lahm (vľavo)

Philipp Lahm (vľavo)

Autor: TASR

Lahmove vyhlásenia nahnevali aj reprezentačného trénera Joachima Löwa, ktorý na budúci týždeň zvolal stretnutie s obrancom a viacerými lídrami národného tímu. Autobiografia kapitána Bayernu Mníchov totiž pobúrila viacerých futbalových predstaviteľov v Nemecku.

"V knihe sú pasáže, ktoré sa mi nepáčia, pretože hráč verejne hodnotí niekoľko trénerov, ktorí už roky úspešne pracujú. Budeme o tom hovoriť na budúci týždeň," povedal Löw s tým, že plánované stretnutie sa uskutoční pred piatkovým kvalifikačným duelom EURO 2012 proti Rakúsku.
      

Podľa manažéra reprezentácie Olivera Bierhoffa Lahm "prekročil hranicu". "V každom prípade, keď zhodnotíme celú knihu, nehrozí, že by prišiel o kapitánsku pásku v národnom tíme," dodal.
     

Lahm sa vo svojej autobiografii pustil do takých legiend nemeckého futbalu ako sú napríklad Jürgen Klinsmann a Rudi Völler, či bývalých trénerov Bayernu Louisa van Gaala a  Felixa Magatha. "Mrzí ma to. Ospravedlňujem sa všetkým zúčastneným," povedal Lahm.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Lahm sa ospravedlnil za kritiku bývalých trénerov
TASR