Messi je presvedčený o úspechu

26. decembra 2011, 20:13
Tip redakcii

Hviezda futbalovej Barcelony Lionel Messi je presvedčený, že môže s Argentínou získať titul majstra sveta. Jeden z najlepších futbalistov súčasnosti to uviedol v pondelkovom rozhovore, ktorý zverejnila Argentínska futbalová asociácia. Messi vyhral s Barcelonou množstvo trofejí, ale s argentínskou reprezentáciou zatiaľ na triumf ešte čaká. Albiceleste sa naposledy na vážnom medzinárodnom podujatí radovali v roku 1993 na Copa América.

Argentínčan Lionel Messi

Argentínčan Lionel Messi

Autor: TASR

"Stále snívam sen. Chcem sa stať majstrom sveta a dvihnúť nad hlavu trofej pre víťaza Copa América. Viem, že sa mi to podarí. Som o tom presvedčený. Nemusím nikomu nič dokazovať. Rád by som vyhral titul s  národným mužstvom. Som jedným zo skupiny, ktorá chce len to najlepšie pre argentínsky futbal," uviedol Messi.

O Argentínčanovi sa hovorí, že v reprezentácii nepodáva rovnaké výkony ako v Barcelone. V národnom tíme sa toľko nepresadil ako na  klubovej úrovni.

"Barcelona a argentínska reprezentácia sú dve rozdielne veci. Barcelona je najlepší tím na svete, čo pripúšťajú aj ľudia, ktorí jej nefandia. Za jej výsledkami sú roky tvrdej práce. V reprezentácii je to rozdielne a náročnejšie. Za posledné roky sa v nej vymenilo veľa trénerov. Rastieme však a som si istý, že dosiahneme ešte veľa," dodal Messi.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Messi je presvedčený o úspechu
SITA