Messi: Obdivuje chlapca bez nôh, venoval mu gól!

27. decembra 2011, 16:09
Tip redakcii

Jeden z najlepších futbalistov planéty Lionel Messi je na ihrisku výnimočný hráč, strieľajúci góly ako na bežiacom páse. Mimo trávnika pôsobí plachým dojmom a hoci v dôsledku nabitého programu v FC Barcelona mu nezostáva veľa času na charitatívne záležitosti, Soufian Bouyinza mal to šťastie vypočuť si z jeho úst "Obdivujem ťa". Jedenásťročný chlapec s marockými koreňmi, ktorý v dôsledku extrémne zriedkavej genetickej poruchy (Laurin-Sandrowov syndróm) prišiel o obe nohy, je hlavnou postavou dokumentárneho filmu "Soufian, chlapec ktorý chcel lietať".

Jeden z najlepších futbalistov planéty Lionel Messi.

Jeden z najlepších futbalistov planéty Lionel Messi.

Autor: Profimedia.sk

"Veľmi ťa obdivujem, pretože každý deň bojuješ o svoje góly," povedal Messi Soufianovi v dokumente, ktorý katalánska televízia TV3 odvysiela začiatkom januára. "Spája nás niečo špeciálne," priblížil Messi blízkosť k chlapcovi. Prvýkrát sa stretli v tomto roku a hneď sa pustili do niečoho takmer nemysliteľného.

Prihrávali si medzi sebou loptu, pričom Soufian stál na protetických nohách. Nebolo to zďaleka ich jediné spoločné stretnutie, pričom podľa autora dokumentu Xaviho Torresa bol obzvlášť dojímavý moment po májovom bezgólovom zápase s Deportivom La Coruňa, po ktorom Barcelona oslávila zisk ligového titulu.

"Kamerou sme zachytili ich vrúcne objatie pri šatniach. Všetci sme vtedy cítili zimomriavky," uviedol Torres pre agentúru dpa a dodal, že samotný chlapec ako 8-ročný požiadal svoju matku, aby mu odrezali chorobou postihnuté nohy. Podľa Torresa chlapcov príbeh Messim úplne otriasol a už po vzhliadnutí kúska dokumentu zaliali jeho oči slzy.

Soufianovi sľúbil, že mu venuje gól a hoci sa chlapcovi táto myšlienka veľmi pozdávala, spočiatku nevedeli prísť na správne gesto, pri ktorom by bolo zjavné, že gól patrí práve jemu. Soufian napokon prišiel s nápadom, že keď Messi skóruje, nech sa jednoducho dotkne nôh. Tak sa aj stalo 17. septembra, keď vyhlásený kanonier týmto spôsobom oslávil gól do siete Osasuny pri víťazstve 8:0.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Messi: Obdivuje chlapca bez nôh, venoval mu gól!
TASR