Real Madrid zničil Sevillu na jej pôde

18. decembra 2011, 09:09

Futbalisti Realu Madrid sa po sobote opäť osamostatnili na čele tabuľky španielskej Primera División, keď v zápase 17. kola zvíťazili na pôde FC Sevilla vysoko 6:2. V prvom polčase sa dvakrát presadil Cristiano Ronaldo a raz v ostatných týždňoch výborne hrajúci José Callejón.

Cristiano Ronaldo

Autor: ČTK

V závere prvej štyridsaťpäťminútovky však svoje mužstvo oslabil Pepe a domácim svitla iskierka nádeje. Tú im v 66. min vzal štvrtým gólom „bieleho baletu“ Ángel di María. V 69. min sa síce presadil Jesús Navas, no o päť minút neskôr sa vylúčením Manuho sily na ihrisku vyrovnali. V záverečnej päťminútovke najprv Ronaldo skompletizoval svoj hetrik, celkovo piaty v sezóne, následne si Hamit Altintop otvoril strelecký účet v drese madridského veľkoklubu a napokon v nadstavenom čase uzavrel gólové hody domáci Álvaro Negredo.

„Toto je odpoveď pre všetkých mojich kritikov. Som však na negatívne reakcie zvyknutý a vôbec ma nezaujímajú. Tvrdo pracujem pre mužstvo a kto tvrdí opak nerozumie futbalu,“ odkázal krátko po záverečnom hvizde neprajníkom Cristiano Ronaldo a pokračoval: „Odohrali sme skvelý zápas proti nepríjemnému súperovi. Je mimoriadne dôležité, že sme získali tri body a do nového roka budeme vstupovať ako lídri súťaže. "

Real Madrid nazbieral v šestnástich kolách 40 bodov, o tri viac ako obhajca prvenstva FC Barcelona.