Hamšík hviezdil: Neapol postupuje

08. decembra 2011, 09:00
Tip redakcii

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík po postupe svojho klubu SSC Neapol do osemfinále Ligy majstrov 2011/2012 netajil obrovskú radosť z tohto úspechu. "Vynikajúce, fantastické, sme veľmi šťastní. Dali sme do toho srdce a zaslúžene sme vyhrali," vyhlásil pre svoju oficiálnu internetovú stránku tvorca hry Hamšík.

Hamšík sa postaral o postup Neapola

Hamšík sa postaral o postup Neapola

Autor: TASR

UEFA ho vyhlásila za najlepšieho muža stredajšieho zápasu, v ktorom Neapol zvíťazil v záverečnom 6. kole bojov v A-skupine nad domácim FC Villarreal 2:0 a zabezpečil si druhú priečku v tabuľke pred ambicióznym anglickým Manchestrom City.

Hamšíkovo nadšenie bolo o to väčšie, že v 77. min sám dal "poisťujúci" gól, na ten prvý prihral v 65. min Švajčiarovi Gökhanovi Inlerovi. "Lepšie nám vyšiel druhý polčas. Veľmi dôležitým momentom bol nádherný gól Gökhana," skonštatoval Hamšík a k svojmu zápisu do  streleckej listiny dodal: "Všimol som si, že pri našich rohových kopoch nikto nestojí pred domácim gólmanom. Tak som sa tam postavil a som rád, že to vyšlo."

Stávka s neapolskými kamarátmi

Dvadsaťštyriročný bývalý hráč Jupie Podlavice, Slovana Bratislava a Brescie Hamšík vysvetlil aj následné gesto do kamier - prst pod nosom: "Bol to odkaz pre mojich najlepších neapolských kamarátov. Vyhral som totiž stávku s nimi. A čo to bolo konkrétne? Dohodli sme sa, že keď postúpime a dám gól, tak päť dní musia mať fúzy."

Hamšík nezabudol pochváliť priaznivcov SSC, ktorí merali cestu na El Madrigal: "Boli fantastickí. Vytvorili nám atmosféru akoby sme hrali doma. Už sa teším, čo sa bude diať v meste, keď pristaneme v Neapole."

 
Autor: SITA, Video: YouTube 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hamšík hviezdil: Neapol postupuje
SITA
Video: YouTube