Juventus víťazstvo neudržal, Kuckov Janov vyhral

15. januára 2012, 17:16

Cenný triumf si v zápase 18. kola talianskej Serie A pripísali na konto futbalisti FC Janov, ktorí zdolali doma tretie Udinese 3:2. Slovenský reprezentant Juraj Kucka naskočil do zápasu až v 86. minúte za Nemca Alexandra Merkela. V boji o pozíciu lídra zaváhal doma Juventus Turín remízou s Cagliari 1:1.

Obranca Cagliari Davide Astori sa pokúša zastaviť útočníka Juventusu Alessandra Matriho.

Favorit sa síce ujal vedenia v úvode zásluhou Vučiniča, ale hneď po prestávke zmazal jeho náskok vyrovnávajúcim zásahom Cossu.  Nečakala sa ani prehra Fiorentiny pred vlastnými divákmi s posledným tímom tabuľky Lecce 0:1.

V súboji dvoch celkov namočených zostupom rozhodla Cesena o  svojom triumfe nad Novarou už v prvom polčase.

Sumáre zápasov 18. kola talianskej Serie A:

Cesena - Novara 3:1 (3:0)
Góly: 20. a 39. Mutu (druhý z 11m), 45. vlastný Rinaudo - 89. Morimoto

Fiorentina - Lecce 0:1 (0:0)
Gól: 66. Michele z 11m

FC Janov - Udinese 3:2 (0:1)
 Góly: 49. Granqvist, 51. Jankovič, 71. Palacio - 14. Ferronetti, 75. Di Natale z 11m, ČK: 74. Rossi (Janov)  /Kucka za domácich od 86. min/

Chievo - Palermo 1:0 (0:0)
 Gól: 50. Sammarco

Juventus Turín - Cagliari 1:1 (1:0)
Góly: 7. Vučinič - 48. Cossu

Parma - Siena 3:1 (1:0)
Góly: 24. Biabiany, 66. Valiani, 90. Giovinco - 80. Grossi