Banská Bystrica pred finále: Derby so Zvolenom by malo riadny náboj

08. apríla 2016, 08:00
Tip redakcii

Diváci i hráči Banskej Bystrice boli po postupe vo vytržení. Po záverečnej siréne šiesteho semifinále s Košicami a víťazstve 4:1 potvrdili aj celkový triumf v sérii 4:2. Oslava nemala na štadióne konca-kraja. Diváci tlieskali, skákali a hráči robili to isté s nimi na ľade.

Bystričania sa tešili so zaplneným štadiónom.

Bystričania sa tešili so zaplneným štadiónom.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Peter Mišo

Celý bystrický štadión skandoval: „Všetci spievame, Iskra majstrom je.“ Hokejisti ich v optimizme brzdia. „Teraz si trochu oddýchnem od hokeja a nebudem naň vôbec myslieť, lebo finále bude veľmi ťažké. To je jedno, či so Zvolenom, alebo s Nitrou, lebo obaja sú veľmi ťažkí súperi. Derby so Zvolenom by malo určite veľký náboj a pikantnosť, ale súpera si nevyberáme,“ povedal Michal Handzuš.

Bystrica je vo finále. Bude veľké derby so Zvolenom, alebo bar...

BYSTRICA JE PRVÝ FINALISTA - Takto to vyzeralo na ľade aj v hľadisku ešte polhodinu po zápase. Koho vyzvú barani? Bryndziarov alebo Corgoňov?

Posted by Plus JEDEN DEŇ on 7. apríl 2016

Až príliš optimisticky naladeným fanúšikom odkazuje. „Netreba myslieť na veľké veci, ale na malé kroky a malý krok bude ten prvý finálový zápas.“ Najlepší strelec súťaže Lukáš Hvila si súpera tiež nevyberá. „Určite by derby so Zvolenom bolo pikantné najmä pre fanúšikov, ale mne je to úplne jedno, budeme hrať svoje a tvrdo pôjdeme za ziskom titulu,“ povedal Hvila.

LUKÁŠ HVILA (BB)

DVOJGÓLOVÝ ZABIJAK KOŠIČANOV LUKÁŠ HVILA. CHCETE VEDIEŤ ČO POVEDAL? TAK SI POZRITE VIDEO :)

Posted by Plus JEDEN DEŇ on 7. apríl 2016

Od hokeja si teraz oddýchne aj tréner baranov Vlado Országh. „Na semifinále Zvolena s Nitrou sa určite nepôjdem pozrieť. Možno doma pri televízii, ale už budeme s Rišom Zedníkom premýšľať nad finále,“ dodal Országh.

Košičania netajili obrovské sklamanie, ale zároveň uznali kvalitu a silu súpera. Rodák z Banskej Bystrice Matej Češík zažil pred rokom zisk titulu s Košicami práve proti baranom, no aj on musel skloniť hlavu. „Teraz nechcem hokej vôbec vidieť. Treba uznať, že bola lepšia a využila naše chyby,“ zamyslel sa.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/pem 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Banská Bystrica pred finále: Derby so Zvolenom by malo riadny náboj
Plus JEDEN DEŇ/pem