Brutalita v rodine Hlinku: Jeho syn surovo zbil babičku!

22. októbra 2014, 12:00
Tip redakcii

Veľký smútok rodičov hokejistu Miroslava Hlinku († 42), ktorý sa obesil, neutícha.

Syn  Michal a  sestra s otcom Mira Hlinku.

Syn Michal a sestra s otcom Mira Hlinku.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/MICHAL SMRČOK, Archv

Keby sa na verejnosti po smrti ich milovaného syna neobjavili rôzne nechutné fámy, nikdy by sa neodhodlali prehovoriť. Pod ich vplyvom sa Miroslav Hlinka starší a Zlatica Hlinková rozhodli brániť česť svojho syna a okrem toho, že nám dovolili nazrieť do rozlúčkového listu, ktorý sme vám v utorok priniesli v denníku Plus JEDEN DEŇ, sa snažili dať veci na pravú mieru.

Spoveď, ku ktorej sa odhodlali, doslova vyráža dych! Po Mirovej smrti vyšlo najavo, že vzťah bývalého hokejistu dnes už s exmanželkou Miroslavou nebol ideálny.

Sprevádzalo ho vraj fyzické násilie a bitky. To však nie je všetko. Dokonca sa začalo hovoriť o tom, že bol pijan, gambler, ba dokonca, že ho vlastní rodičia týrali. Zatiaľ čo sa mama Zlatica doma stále utápa v slzách a smútku, takmer nevychádza z domu, rozhodol sa konať otec Miroslav.

„To je nehorázne, čo sú ľudia schopní vymyslieť. Keby som Mira nepoznal a nebol to môj syn, tak možno uverím tomu, ale nič na tom nie je pravda. Vychovávali sme naše deti, ako sme najlepšie vedeli, museli poslúchať a plniť si svoje povinnosti. Som však presvedčený, že práve vďaka výchove sa obaja zaradili do života a sú sebestační. Teda dnes, žiaľ, už len dcéra Natália,“ zamýšľa sa Miroslav Hlinka starší.

Paradoxne bude práve on ešte ďalších sedem rokov splácať stavebný úver po 58 eur mesačne, keďže bol ručiteľom na Mirov dom, v ktorom dnes býva jeho exmanželka s deťmi. Mirovi rodičia žijú v paneláku v trojizbovom byte z dôchodkov, pričom otec rozváža po Trenčíne stravu, aby si aspoň trošku finančne prilepšili.

„Mám začať ja rozprávať, ako bol vyhlásený ‚planý poplach‘, že Miro rozbíja kuchyňu, stoličkami kachličky na terase a neviem čo ešte. A keď som tam prišiel na bicykli, tak som zistil, že nič sa nezakladá na pravde. Že došlo k výmene názorov, to beriem, ale žiadny bordel som nevidel. Na základe policajných rozhodnutí však musel môj syn 21. decembra opustiť dom a prišiel k nám. Som presvedčený ešte aj o tom, že zranenia boli fingované a polícia Mirovej exmanželke naletela,“ tvrdí nešťastný otec.

„Môžem povedať aj to, že raz si prišiel vnuk Michal po kľúče od auta, a keď manželka Zlatka povedala, že žiadne nemá, tak ju sotil do výťahových dverí tak, že od toho úderu má nové poranenie chrbtice. Existuje o tom policajný záznam a správa od lekára. Trestné oznámenie podal môj syn Miroslav. Prepáčte, musel som už vytiahnuť aj ja špinu, pretože každá minca má vždy dve strany a nenechám kydať na môjho syna, ktorý sa už nemôže brániť. Doteraz som bol ticho a nikdy by som to ani neurobil, ale v boji za spravodlivosť áno,“ vyhlásil Mirov otec.

O tom, že si Hlinka starší nevymýšľa, svedčí aj zápis z polície i lekárska správa. V dokumentoch stojí, že vnuk Michal svoju babičku nielen fyzicky napadol, ale ju aj vulgárne urážal.

„Ty p.ča, vyj...ná ku..a, kde je tvoj jeb...ý syn, ukradol mi auto, pál do p.če, skap, ty sviňa. Môj syn ju postrčil dvakrát, keď po prvom postrčení spadla a zdvihla sa, znovu ju udrel a vtedy opätovne spadla a zostala ležať. Môj syn potom utiekol,“ znie citácia z trestného oznámenia, ktoré podal na svojho syna úspešný hokejista.

Lekárska správa dokazuje, že Zlatica Hlinková pri tomto incidente utrpela dokonca zlomeninu piateho stavca chrbtice.

„Napokon však trestné oznámenie moja manželka stiahla, teda vo výpovedi nepriznala napadnutie vnukom a ublíženie na zdraví. Policajti nám totiž povedali, že za takýto priestupok, keďže dôchodcovia sú zvlášť chránení pred zákonom, by mohol ísť Michal aj za mreže. Manželka však nechcela, aby sa tak stalo. Chcela napriek všetkému, čo sa udialo, chrániť svojho vnuka,“ vysvetlil nám Miroslav Hlinka starší.

Slovo sme dali aj exmanželke Miroslave. „Zatiaľ sa nebudem vyjadrovať.“ Syn Michal mal v utorok zápas v Banskej Bystrici a jeho mobil bol nedostupný.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/IVETA WEISZOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Brutalita v rodine Hlinku: Jeho syn surovo zbil babičku!
Plus JEDEN DEŇ/IVETA WEISZOVÁ