Bývalý tenisový reprezentant Švarc je majstrom sveta

06. apríla 2013, 00:00
Tip redakcii

Stretol sa s ľuďmi, ktorých nevidel už roky a zároveň vybojoval veľký úspech. Bývalý daviscupový reprezentant Slovenska Ladislav Švarc (34) nezaháľa ani po skončení profesionálnej kariéry, keďže okrem veteránskych súťaží trénuje deti.

Šampión: Slovák Ladislav
Švarc (druhý zľava).

Šampión: Slovák Ladislav Švarc (druhý zľava).

Autor: archív

Švarc, ktorý v minulosti hral aj v Davis Cupe za Slovensko, sa stal víťazom dvojhry na 33. MS veteránov v tureckej Antalyi. Na antuke zdolal španielskeho tenistu Roberta Menendeza Ferrea 6:1, 2:6, 6:3.

„Vrátil som mu prehru z predošlej súťaže družstiev. Aj on je trénerom v akadémii a udržuje si formu. Seniorský šampionát sa hral vo fantastickom areáli, kde bolo 70 antukových dvorcov. Stretol som ľudí, s ktorými som sa kedysi vídal desať rokov na challengeroch ako profesionál,“ opisoval tenista, ktorý bol najlepšie na 218. mieste rebríčka ATP.

Švarc je momentálne trénerom v bratislavskej Tenisovej škole Petržalka Kurek & Kratochvíla. „Na starosti mám najlepších dorastencov a hrám ešte ligy v zahraničí, takže mám dosť príležitostí zahrať si tenis,“ dodal zaujímavosť Švarc.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/spo 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Bývalý tenisový reprezentant Švarc je majstrom sveta
Plus JEDEN DEŇ/spo