Dukla Trenčín zdolala MHC Mountfield Martin

09. decembra 2011, 21:40

Prvá tretina bola vyrovnaná, bojovalo sa o každý kúsok ľadu. V úvodných minútach mala navrch Žilina, potom pridal a dominoval Slovan. Oba tímy si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale či už domáci M. Laco alebo hosťujúci Konrád si udržali čisté konto. V úvode druhého dejstva M. Bakoš nevyužil zaváhanie Dlouhého a jeho nájazd domáci gólman kryl. Žilina potom mala dvakrát početnú prevahu, ale prvú nevyužila a v druhej Kudělka strelou od modrej čiary otvoril skóre. V polovici stretnutia mohol zmeniť výsledok stretnutia bývalý hráč Žiliny Bulík, ale domáci gólman bol opäť pozorný.

Na snímke lavička Košíc, uprostred bývalý kapitán Peter Bartoš.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci sam. nájazd Fabuš
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov (Rus.), D. Konc - M. Orolin, Smrek, 1313 divákov

Zostavy:
Martin: M. Šimko - Drgoň, Mocek, Zukal, Martin Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Škumát - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Macejka - Miroslav Ižvolt, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Vartovník
Trenčín: V. Kováč - Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, Hlubuček, Bobček - P. Fabuš, Sojčík, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Lelkeš

V závere druhej časti hostia pri vlastnom oslabení strelili vyrovnávajúci gól, Kudrna unikol domácim hráčom a M. Laco bol bezmocný. V tretej časti podobne ako v druhej mal hneď v úvode dobrú streleckú príležitosť M. Bakoš, ale brankár Žiliny bol pozorný. V 47. min mal ďalšiu šancu obranca Slovana Štajnoch, ale svoju príležitosť nevyužil. Domáci mohli odpovedať Richardom Hunom, ten však neuspel. V 57. min sa Slovan ujal vedenia, M. Bakoš aj s trochou štastia poslal puk za Lacov chrbát. Následné vylúčenie Bohunického potrestali domáci už po piatich sekundách, keď kapitán domácich D. Devečka prestrelil Konráda.

Úvod druhej tretiny patril domácim. V 25. min V. Škoda v skrumáži neprepasíroval puk do siete. V 29. min mal šancu Galamboš, no ani on neskóroval. O minútu neskôr M. Filo nebezpečne vystrelil, ale Šimko previedol pekný zákrok. Vzápätí Šimka vyskúšal T. Radulay, ale neuspel. V 33. min Kriška prudko vystrelil a V. Kováč len sledoval jeho strelu ponad bránku. V 37. min mali šancu obe mužstvá, za hostí A. Šťastný a za domácich Murček neuspeli.

V III. tretine hrali obe mužstvá veľmi opatrne. V 49. min mal veľkú šancu domáci Važan, no nevyužil ju. V 53. min trenčiansky sa Tybor predral cez celú martinskú obranu, ale snaženie nedotiahol do gólového zakončenia. V závere riadneho hracieho času ma možnosť rozhodnúť hosťujúci M. Filo, ale ani on sa nezapísal do streleckej listiny.

V predlžení Kriška nebezpečne vystrelil, ale brankár V. Kováč bol na  mieste. Na druhej strane domácich podržal Šimko, keď vykryl Habšudovu prudkú strelu. V nájazdoch domáci neuspeli ani raz, na strane Trenčanov sa presadili Fabuš a Melichárek.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Musím pochváliť svojich chlapcov. Už pred zápasom som vedel, že bude veľmi ťažký. Od svojich hráčov som chcel, aby nedostali gól a chlapci to splnili. Priznávam, že Trenčín bol o niečo lepší."
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Bol to taktický súboj, nám akosi "nešli nohy" a viazla nám kombinácia. V druhej a hlavne v tretej tretine sme už mali navrch my a nájazdy sú vždy lotéria.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 27. Kudělka (Sivák, Richard Huna), 59. D. Devečka (Sivák) - 39. A. Kudrna (Švarný), 57. M. Bakoš (M. Bartánus, Bulík), rozhodujúci nájazd Štajnoch
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík - Korba, Bogdaň, 1883 divákov

Zostavy:
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - Stupka, Linet, Kubiš
Slovan: Konrád - L. Bohunický, Drgoň, Švarný, Štajnoch, I. Ďatelinka, P. Frühauf, L. Kozák - D. Buc, Preisinger, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, M. Sloboda

Prvá tretina bola vyrovnaná, bojovalo sa o každý kúsok ľadu. V úvodných minútach mala navrch Žilina, potom pridal a dominoval Slovan. Oba tímy si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale či už domáci M. Laco alebo hosťujúci Konrád si udržali čisté konto. V úvode druhého dejstva M. Bakoš nevyužil zaváhanie Dlouhého a jeho nájazd domáci gólman kryl. Žilina potom mala dvakrát početnú prevahu, ale prvú nevyužila a v druhej Kudělka strelou od modrej čiary otvoril skóre. V polovici stretnutia mohol zmeniť výsledok stretnutia bývalý hráč Žiliny Bulík, ale domáci gólman bol opäť pozorný.

Po opatrnom predĺžení sa o víťazovi rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých boli lepší hostia. Prvý nájazd premenil Štajnoch, potom Lipiansky. Keďže Sivák ani Smotrila neuspeli, Slovan si zo Žiliny odniesol dva body.
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Odohrali sme dobré stretnutie. V prvej tretine sa viac korčuľovalo, no bez výraznejších šancí. V druhej sme mali trochu navrch, no dostali sme gól pri vlastnom tlaku. V poslednej časti mal viac z hry Slovan, podarilo sa nám vyrovnať a samostatné nájazdy, to už je vabank. Chcel by som poďakovať hráčom za získaný bod."
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Žilina začala aktívnejšie, my sme sa len pomaly dostávali do tempa. Potom sme však zvýšili dôraz, najmä v druhej tretine sme mali viac šancí a mohli sme rozhodnúť už v  riadnom hracom čase. Víťazstvo sme si pripísali až v samostatných nájazdoch, ktoré sú pre každé mužstvo vabankom."

HC Košice - HKm Zvolen 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 14. Jenčík (S. Gron), 33. Marcel Haščák (Šeda, Mlynarovič), 37. P. Bartoš (Zálešák, Martin Chovan) - 29. Otčenáš (Ťavoda), 51. L. Jurík (V. Baláž, Otčenáš)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Višňovský - Valach, Zvrškovec, 5392 divákov

Zostavy:
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Spilar, D. Pašek, E. Piatak - Marcel Haščák, Jokeľ, Mlynarovič
Zvolen: Sáblík - Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Pokovič - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Ihňato, M. Jurík, Síkela

V úvodných minútach bola aktivita na strane Košíc. Prvú nepríjemnú strelu vyslal Mlynarovič, ale Sáblík bol pozorný. V presilovke v 7. min našiel Zálešák ideálne Bartoša, ale ten sa zblízka nepresadil. V 12. min v presilovke sa o vedúci gól márne pokúšal Dravecký. Sáblík inkasoval až v 18. min, keď sa po chybe vo zvolenskej defenzíve dostal k puku S. Gron prihral Jenčíkovi, a ten otvoril strelecký účet stretnutia. Vyrovnanie mal na hokejke hosťujúci Brabenec, ale pri presilovke ani na  trikrát neprekonal Hyláka. V záverečných sekundách prvej tretiny sa nepresadil z ideálnej pozície Dravecký.

V 29. min hral Zvolen presilovku a Otčenáš sa popri Šedovi dostal až pred Hyláka a vyrovnal - 1:1. V polovici stretnutia mal možnosť Marek Slovák a po ňom Čurilla. V 33. min si Marcel Haščák obhodil už ležiaceho brankára Sáblíka a dostal svoj tím do vedenia. Vymazať jednogólové manko sa pokúšal Juraško, ale Hylák bol pozorný. Po ideálnej prihrávke Zálešáka sa Bartoš ocitol zoči-voči Sáblíkovi a prekonal ho - 3:1.

V úvode tretej tretiny mieril domáci Miklík iba do žŕdky. Kontaktný gól Zvolena dal v 51. min nepokrytý L. Jurík. Upokojiť svoj tím mohol Dravecký a po ňom Zálešák. Vyrovnanie viselo vo vzduchu po šanci Zuzina v  55. min a rovnako ako aj možnosti Slováka. Zvolen si aj napriek takmer dvojminútovej hre bez brankára v Košiciach predlženie nevynútil a  prehral 2:3.

Hlasy:
Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Z našej strany bola nervózna tretia tretina, v jej úvode sme nastrelili žŕdku. Potom sme inkasovali gól po individuálnej chybe a až do konca to bol potom nervák. Našťastie sme to ubránili."
Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Do zápasu sme nastupovali s  defenzívnou taktikou po predchádzajúcich nie najvydarenejších zápasoch. Dve tretiny to bolo vyrovnané akurát domáci boli v koncovke efektívnejší. V tej tretej sme boli aktívnejší, vytvorili sme si príležitosti. Na dojem sa však nehrá, rozhodujúce sú góly, napriek tomu že sme prehrali, musím chlapcov pochváliť."

HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Góly: 5. V. Kútny (Jokila, Bambúch), 11. Jabrocký (Tománek, Hvila), 25. M. Grman (Hvila, Cebák), 32. Jabrocký (Cebák), 39. Hvila (M. Grman, Paľov), 59. Hvila (Tománek) - 7. Mašlonka (Fojtík), 31. G. Saliji (M. Štefanka), 37. M. Štefanka (Mašlonka)
Vylúčení: 4:11 na 2 min, navyše: G. Saliji a Valčák (obaja Nitra) obaja 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Gavalier, 1349 divákov.

Zostavy:
Banská Bystrica: Kostúr - Cebák, Brňák, Paľov, M. Grman, Kubka, Bambúch, Cunik - Tománek, Jabrocký, Hvila - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Jokila, V. Kútny - Nemček, Češík, Lamper
Nitra: Čiliak - Rais, Ďurák, Kružík, Kapčák, Pavol Gurčík, M. Hruška, Árvay, König - G. Saliji, P. Barinka, M. Štefanka - Mašlonka, Valčák, Fojtík - S. Saliji, T. Hrnka, H. Ručkay - Šumichrast, Martin Segľa, Púchovský

V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý a pomerne rýchly hokej s  množstvom gólových situácii. Do vedenia išli domáci v 5. min, keď Jokila prihral Kútnemu, ten išiel sám na Čiliaka a blafákom ho prekonal. O necelé dve minúty neskôr hostia odpovedali, puk po Fojtíkovej prihrávke z  ľavej strany usmernil za Kostúra útočník Mašlonka. Banskobystričania využili presilovku v 11. min, tentoraz z ľavej strany Tománek prihrával puk na Jabrockého a ten sa presadil pri vzdialenejšej žrdi - 2:1. V 16. min mohol skórovať staronový hráč v domácom drese Hvila, ktorý dvakrát neúspešne preveril gólmana Nitry. Najväčšiu šancu spálil v 18. min Kristoffersson, v presilovke nedal puk do odkrytej bránky.

V druhej tretine to Banskobystričanom vyšlo v presilovke štyroch proti trom, keď sa obranca M. Grman presadil strelou z pravého kruhu - 3:1. Hostia však ožili, v polovici zápasu ešte Mašlonka v šanci zaváhal, keď nemieril presne, ale po vyhratom buly M. Štefanku sa v 31. min švihom presadil G. Saliji. Domáci odpovedali o 73 sekúnd neskôr, keď Jabrocký aj napriek faulu M. Baču strieľal spoza kruhov presne k žrdi. M. Grman potom "odmietol" dve šance, mohol streliť druhý gól, ale Čiliaka neprekonal. Domáci nevyužili presilovku, a keď z trestnej vykorčuľoval M. Štefanka, tak po prihrávke Mašlonku sa skúsený hokejista Nitry napokon presadil v sóle a znížil na 4:3. Domáci však opäť odskočili, po nevyužitej šanci Valčáka sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš, trestal Hvila švihom z spomedzi kruhov, puk išiel pod hornú žŕdku.

V tretej tretine neprišiel očakávaný nápor Nitranov, viac z hry mali domáci. V tlačenici pred Čiliakom sa Banskobystričania nepresadili a na opačnej strane mohol skórovať Valčák. V 53. min Bambúch obišiel bránku a  Jokila sa nepresadil zoči-voči gólmanovi Nitry. V závere to domácim vyšlo - Tománek sa hral s pukom, po strate ho opäť získal, poslal pred bránu Hvilovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na konečných 6:3.

Hlasy:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Konečne sme po dlhej dobe odohrali zápas, v ktorom sme stále viedli, hoci súper nepríjemne doťahoval, no stále sme dokázali odraziť jeho snahu. Som rád, že nové posily sa ukázali vo veľmi dobrom svetle a rozhodli nám zápas. Rovnako ma teší, že máme tri body, lebo postavenie v tabuľke je veľmi nepríjemné a body musíme zbierať hlavne doma."
Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Prišli sme sem s cieľom uhrať iný výsledok. Chceli sme sa popasovať s neúspešnými výsledkami a zmenami v tíme o lepší výsledok. Nepodarilo sa nám to, veľkú úlohu zohrali naše časté oslabenia. Dostali sme v nich aj dva góly a stáli nás veľa síl, a  to hlavne u kľúčových hráčov. Druhou vecou bolo, že keď sme sa dali kontaktný gól, nasledoval pomerne lacný gól do našej bránky a súper nám zase odskočil."

HK 36 Skalica - HK AutoFinance Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 5. J. Hruška (R. Školiak, Pálffy), 21. Pálffy (J. Hruška, R. Školiak), 26. Holovič (Kutálek, Šátek), 45. T. Višňovský (Lušňák) - 53. Koskinen (Kuľha, Vandas)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Bundil, Brath, 2336 divákov

Zostavy:
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Srnec, Kloz, Karlíček, Gula, T. Magušin, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, Konečný
Poprad: Šimonovič - D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, D. Kramár, Kovačevič, M. Šterbák, Jáchym, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - P. Svitana, Paločko, Rapáč - Škovira, Kraft, Gellerstedt
Skaličania začali na domácom ľade dobre a už v 5. min sa ujali vedenia zásluhou presného zásahu J. Hrušku po spolupráci s Pálffym a R. Školiakom. Vzápätí trafil Jaborník žŕdku a pred prvou sirénou neuspeli ani Šmach, T. Višňovský a Lušňák. V popradskom drese mal najväčšiu šancu v úvodnom dejstve Koskinen. Ďalšie dva góly pridala Skalica v úvode druhého dejstva, keď Pálffy už v 23. sekunde prekonal Šimonoviča a v 25. min sa to podarilo aj Holovičovi. V ďalšom pribehu druhej časti sa síce hráči oboch tímov snažili pridať ďalšie góly, ale aj najväčšie šance zostali nevyužité. Už na 4:0 zvýšil v 45. min T. Višňovský po spolupráci s Lušňákom. Čestný úspech Popradu zaznemanel v 53. min v presilovej hre Koskinen, ktorý za Lakosilov chrbát usmernil strelu Kuľhu. Skalica si domácim triumfom nad Popradom udržala pozíciu lídra tabuľky Tipsport extraligy.