Galbraith odchádza zo Slovana

05. decembra 2011, 16:06
Tip redakcii

Hokejový Slovan uvoľnil k dnešnému dňu spod kontraktu brankára Patrika Galbraitha. Dánsky reprezentačný gólman sa k mužstvu pridal na samom začiatku extraligy. V bráne Slovana nastúpil v siedmich zápasoch, v ktorých inkasoval celkom 17 gólov, pri percentuálnej úspešnosti zásahov 90,65 % a priemere 2,65 obdržaných gólov na zápas.

Patrik Galbraith v hokejovom Slovane skončil.

Patrik Galbraith v hokejovom Slovane skončil.

Autor: TASR

Patrickovi sa pri solídnej forme Braňa Konráda nepodarilo v Slovane presadiť tak, ako by si sám predstavoval. Preto aj vzhľadom na svoje ambície pobiť sa o post reprezentačnej jednotky v dánskom národnom tíme pre budúcoročné majstrovstvá sveta vo Fínsku a Švédsku požiadal prostredníctvom svojho agenta vedenie klubu o predčasné ukončenie kontraktu. Podľa našich informácii by sa jeho novým pôsobiskom mal stať účastník najvyššej fískej ligy tím Espoo Blues.

Na pozícii náhradného brankára pri Konrádovi sa budú dočasne striedať juniori Filip Orčík a Patrik Rybár. Generálny manažér belasých Maroš Krajči však uviedol, že Slovan sa zároveň pozerá po staršom skúsenejšom brankárovi, ktorý by dokázal vytvoriť dobrú konkurenciu pre Branislava Konráda.

Káder belasých nateraz opúšťa aj mladý útočník Jakub Cíger, ktorý posilní mužstvo Martina, kde hokejovo vyrastal.
 

 
Autor: Pluska.sk/spo 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Galbraith odchádza zo Slovana
Pluska.sk/spo