Hokejisti Slovana: Zdúchli zadným vchodom

30. decembra 2011, 09:45
Tip redakcii

Hanba a blamáž. Hokejisti Slovana utrpeli v stredu na ľade Skalice zahanbujúci debakel 0:10 a ako profesionáli sa nesprávali ani na druhý deň. Namiesto toho, aby fanúšikom výbuch vysvetlili, rozhodli sa držať bobríka mlčania.

Brankár Konrád dostal od Skalice osem
gólov. Zvyšné dva
inkasoval náhradný
gólman Orčík.

Brankár Konrád dostal od Skalice osem gólov. Zvyšné dva inkasoval náhradný gólman Orčík.

Autor: TASR

Deň po debakli zaberali hráči na bratislavskom zimáku a pripravovali sa na dnešný duel proti Trenčínu, v ktorom môžu aspoň čiastočne napraviť pošramotenú povesť. O tom, že potupnú prehru nestrávili ľahko, svedčila napätá atmosféra v ich tábore. „Teraz nemám čas, mám povinnosti,“ ponáhľal sa po tréningu do kabíny kouč Štefan Mikeš. O niečo konkrétnejší bol skúsený harcovník Miroslav Šatan, ktorý sa v Skalici dočkal jednej z najvyšších prehier kariéry: „Nehnevajte sa, nemôžem hovoriť. Čaká nás míting.“

Hlavy v piesku

Ani po ňom však nik z tábora belasých nekomunikoval. Slovanisti sa ako urazené deti stiahli do ulity a bezpečné prostredie vlastného štadióna opúšťali bez slova alebo potajomky zadným vchodom.

Takýto prístup im určite ku cti neslúži. Vysoká prehra sa môže pritrafiť, no je vecou chlapského prístupu sa aj po nej postaviť pred novinárov. Ak už nik iný, vysvetlenie zahanbujúceho debakla si zaslúžia aspoň ich fanúšikovia.

Jediný profík

Ako jediný splnil svoju povinnosť voči médiám Miroslav Šatan, najväčšia hviezda belasých. Výsledok mítingu však nekomentoval ani on.„Je to naša interná vec, ktorá by mala zostať v kabíne. Samozrejme, povedali sme si svoje. No netreba to brať tragicky, z desiatich zápasov sme prehrali iba jediný. Lepšie je prehrať raz 0:10 ako desaťkrát o gól,“ uviedol skúsený Šarky.

Krajči: Bez pokút,ale s ultimátom

Zdrvujúca prehra v Skalici nemohla nechať chladného ani generálneho manažéra Slovana Maroša Krajčiho. Ten vo štvrtok hráčom poriadne vyčistil hlavy. „Zatiaľ sme k žiadnym pokutám ani sankciám nepristúpili, keďže sme predtým vyhrali deväťkrát za sebou. Takéto prehry si však Slovan nemôže dovoliť. Preto som prišiel do kabíny a určite som nikoho nehladkal po hlave. Hráči teraz musia napraviť výbuch domácou výhrou nad Duklou. Ak sa tak nestane, potom sa môžeme baviť o tom, k akým krokom pristúpime,“ povedal pre náš denník Krajči.

 
Autor: PLUS Jeden deň/mz 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hokejisti Slovana: Zdúchli zadným vchodom
PLUS Jeden deň/mz