Ivan Švarný: Týmto pukom naplašil hviezdy

04. októbra 2011, 10:51
Tip redakcii

Čoskoro mu to spoluhráči zrátajú. Hokejista Slovana Ivan Švarný (26), ktorý strelil jediný gól belasých v zápase s New York Rangers (1:4), má pamätný puk už odložený. Taxu za hviezdny okamih, po ktorom sa bratislavský štadión otriasal v základoch, však zatiaľ nepozná.

Šťastný puk: Ivan Švarný si
ho odložil na pamiatku.

Šťastný puk: Ivan Švarný si ho odložil na pamiatku.

Autor: MICHAL SMRČOK

„Pokladník tímu Mišo Hudec mi to už onedlho určite spočíta. No zatiaľ sa tomu úspešne vyhýbam,“ smial sa po včerajšom tréningu obranca belasých.

„Určite mi však povie, aby som zaň zaplatil toľko, na koľko si ho cením. Takže dovtedy nad tým ešte pouvažujem,“ pokračoval s úsmevom Švarný, ktorý po zápase ani nestíhal odpovedať na stovky gratulačných esemesiek od priateľov a známych.

Gól videl až v televízii

Najzaujímavej š i e na všetkom však je, že odchovanec nitrianskeho hokeja svoj gól, ktorým poslal Slovan do vedenia a vystrašil tak hviezdny zámorský tím, na vlastné oči vôbec nevidel.

Jediný gól: Puk z hokejky Švarného skončil za chrbtom Lundqista.
Foto: ČTK

„Veru nie. Strieľal som od modrej čiary a v tej chvíli stálo predo mnou zopár hráčov. Až keď som zaregistroval radosť fanúšikov, pochopil som, že som asi trafil do čierneho,“ dodal Švarný, ktorý si hviezdny moment pozrel až doma v televízii.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ANDREJ SMATANA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Ivan Švarný: Týmto pukom naplašil hviezdy
Plus JEDEN DEŇ/ANDREJ SMATANA