Kapitán popradských kamzíkov Kroták hrá svoj tisíci zápas

30. decembra 2011, 17:04
Tip redakcii

Je naozajstnou ikonou popradského i slovenského hokeja. Najznámejší a najlepší popradský hokejista Arne Kroták (39) s veľkým hokejom začínal už ako 19-ročný v sezóne 1990/91. Historicky najlepší strelec samostatnej éry slovenského hokeja sa narodil v českom Třinci.

Klobúk dolu, Arne!

Klobúk dolu, Arne!

Autor: TASR

Okrem krátkych pôsobení v Košiciach, Třinci a Zlíne ostal verný Popradu, za ktorý hrá už osemnástu sezónu s číslom 13 a v piatok nastúpi proti Banskej Bystrici na životný zápas číslo 1000!

Ak by existoval slovenský hokejový slovník, po zadaní slova kanonier by musel okamžite ukázať meno Arne Kroták. Je držiteľom streleckého rekordu, keď doteraz v samostatnej ére slovenského hokeja prekonal brankárov už 438-krát a dnes ako prvý slovenský hokejista pokorí aj magickú tisícku v počte odohraných zápasov.

Spomína si však Arne na svoj úplne prvý zápas i prvý gól? „Neuveríte mi, ale vôbec si nepamätám proti komu som hral prvý zápas v živote ani na svoj prvý ligový gól. Pamätám si však veľmi dobre, že prvý majstrovský zápas v  živote som odohral za Košice, nie za Poprad,“ hovorí Arne, ktorého k hokeju priviedol jeho otec. „Bol som asi štvrták na základnej škole, keď som dostal prvé ozajstné hokejové korčule aj hokejku. A odvtedy ma hokej chytil za srdce a je nielen mojim koníčkom, ale aj životom,“ spomína si Kroták.

Najprv hokej, potom oslava

Dnes bude oslavovať celý hokejový Poprad magickú Krotákovu tisícku, ale Arne potvrdil, že je veľkým poctivcom a aj 1000 zápas berie ako každý iný. „V prvom rade som hokejista. Pred zápasom som nemal ani žiadnu trému, ani som ho nepodceňoval. V kabíne som chalanom povedal, že musíme drieť od  začiatku do konca a oslavovať budeme až počas reprezentačnej prestávky, keď ich pozvem si niekam sadnúť."

Možno raz bude prekonávať rekordy synček Alex

Arne Kroták vie, že v júni bude nosiť na chrbte už štvrtý krížik a raz príde deň keď nastúpi aj na svoj posledný zápas. „Ešte sa do hokejového dôchodku nechystám, ale kým mi slúži zdravie, chcem sa tešiť z hokeja ja, ale hlavne rozdávať radosť skvelým fanúšikom, pre ktorých ho hrám. A keďže môjmu synovi z prvého manželstva to s hokejom nevyšlo, verím, že v  mojich šľapajách bude kráčať trojročný synček Alex. A možno raz on bude prekonávať moje rekordy,“ dodala žijúca hokejová legenda Arne Kroták.

IKONA: Obrovský Arne Kroták je aj na stene zitmného štadióna v Poprade. Foto: TASR

 
Autor: Pluska.sk/PETER MIŠO 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kapitán popradských kamzíkov Kroták hrá svoj tisíci zápas
Pluska.sk/PETER MIŠO