Stavjaňa: Košice ho zlomili za týždeň

10. mája 2011, 09:20
Tip redakcii

Úradujúci majster z Košíc ostal na českej vlne. Po troch sezónach strieda Rostislava Čadu, ktorý neodolal životnej ponuke Omska, bývalý kouč Trenčína a Slovana Antonín Stavjaňa. Tomu nevyšli rokovania v Rusku a východniari ho do svojich služieb zlomili za sedem dní.

Antonín Stavjaňa: Dlho neotáľal

Antonín Stavjaňa: Dlho neotáľal

Autor: PETER MIŠO

Antonín Stavjaňa má pred sebou obrovskú výzvu. S Trenčínom a potom i so Slovanom ostal pred majstrovskými bránami a v Košiciach nastúpil do rýchlika, ktorý získal majstrovský titul tri roky za sebou. Obrovského tlaku vedenia i fanúšikov sa neobáva.

„Každý tréner chce vyhrávať a ja nie som výnimkou. Viem, že v Košiciach majú opäť iba najvyššie ciele a s kvalitným kádrom iné nemám ani ja,“ povedal pred včerajším prvým tréningom na východe Stavjaňa. V lete sa pokúšal získať zmluvu v Rusku, no nevyšlo to.

„Rokovania sa už dlho naťahovali. Pred vyše týždňom som si povedal, že si nejdem už nič hľadať a ostanem minimálne do jesene bez trénovania. Chcel som si počkať na prvé otrasy trénerských lavičiek po začiatku sezóny. Potom sa však ozvali Košice a taká ponuka sa neodmieta,“
hovorí Stavjaňa. Východniari ho dlho nelámali. „Dostali ma za sedem dní. Zmluvu som podpísal na dva roky,“ dodal.

 
Autor: Plus JEDEŇ DEŇ/pem 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Stavjaňa: Košice ho zlomili za týždeň
Plus JEDEŇ DEŇ/pem