Slovan prepísal divácky rekord a vyhral!

06. decembra 2011, 19:09
Tip redakcii

V hokejovej extralige padol ďalší rekord v počte diváckej návštevnosti, ktorí zrejme v najbližšom období nikto neprekoná. A opäť ho majú na konte fanúšikovia v Bratislave, kde je najväčšia kapacita zo všetkých extraligových štadiónov.

Zápas Slovana s Popradom si prišiel pozrieť rekordný počet fanúšikov.

Zápas Slovana s Popradom si prišiel pozrieť rekordný počet fanúšikov.

Autor: Matej Kalina

Na dnešný zápas Slovana s Popradom sa totiž do arény prišlo pozrieť 10 046 divákov a vytvorili vynikajúcu atmosféru. Domáci hráči sa im odvďačili víťazstvom nad hosťami 7:2!

Belasí naposledy prekonali divácky rekord 18. novembra v súboji s Košicami (5:3), keď sa v hľadisku tiesnilo 8 982 ľudí. Funkcionári bratislavského klubu už dlhšie avizovali, že práve zápas na Mikuláša bude tým, kedy padne rekord, ktorý sa bude v ďalších rokoch iba ťažko prekonávať. Žiadny iný klub totiž nemá momentálne na Slovensku vyššiu kapacitu ako Slovan. Aj preto sa rozhodli belasí dať nižšie vstupné iba 3 eurá, aby prilákali do hľadiska plný dom. A to sa im aj podarilo.

,,Štadión sme naozaj vypredali do posledného miesta. Prišlo 10 046 ľudí, čo je fantázia,“ povedal hovorca klubu Milan Vajda. Fanúšikovia sa okrem hokeja mohli tešiť aj na sladkosti od Mikuláša či atraktívnych sexi dievčat z tímu Tipsport extraliga.


Na zápas prišlo 10 046 divákov. Zdroj: Matej Kalina

A skalní Slovana navyše môžu už v najbližších dňoch vidieť naživo tréning svojich miláčikov na Hviezdoslavovom námestí. Hráči Slovana sa totiž s mestom stavili, že ak bude hala naozaj plná, tak urobia pre verejnosť otvorený tréning pod holým nebom. ,,Chalani pôjdu do mesta trénovať s fanúšikmi. Presný termín ešte oznámime,“ informovala PR manažérka klubu Veronika Némethová.

 
Autor: Pluska.sk/Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Slovan prepísal divácky rekord a vyhral!
Pluska.sk/Marián Korbel