Dukla Trenčín v predohrávke zdolala Nitru 5:2

11. februára 2010, 20:47
aktualizované 11. februára 2010, 21:10

Slovenská hokejová extraliga mala vo štvrtok na programe predohrávku 44. kola. Dukla Trenčín v nej privítala na domácom ľade Nitru. Vojaci potvrdili dobrú formu z posledného obdobia a bez väčších problémov vyhrali 5:2.

Hráči Trenčína sa radujú z prvého gólu. Vľavo je Stanislav Fatyka, vpravo strelec gólu Oliver Ďuriš.

Autor: ČTK

Dukla Trenčín - HC K-Cero Nitra 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 20. O. Ďuriš (M. Filo, Martin Chovan), 25. Dubec (A. Kollár, J. Hašek), 40. Šimíček (M. Filo, B. Jánoš), 46. Tybor (Paroulek), 49. Trefný (B. Jánoš, Paroulek) - 41. Podstavek, 57. M. Slovák (E. Čaládi, Rais)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Trefný (Trenčín) na 5 min + DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Halecký - Gajan, T. Orolín, 2450 divákov

Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, Fatyka, M. Hlavačka, Jarábek - Tybor, B. Jánoš, Paroulek - J. Hašek, A. Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš
Nitra: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Rais - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - S. Saliji, H. Ručkay, M. Kováčik - Gráčik, M. Slovák, E. Čaládi

Domáci vstúpili do zápasu veľkým tlakom, ktorý však Nitra ustála bez ujmy. Svižný hokej pokračoval aj v nasledujúcich minútach, pričom šance si vypracovali obe mužstvá, no Trenčín bol predsa len o niečo usilovnejší. To sa mu vyplatilo 36 sekúnd pred prvou sirénou, keď Ďuriš usmernil za Lakosilov chrbát Filovu prihrávku pred bránku.

Gól do šatne bol pre hostí nepríjemný, ale zareagovali naň Vlkom nastrelenou žŕdkou v 22. min. Onedlho však domáci svoj náskok zvýšili Dubecovou tvrdou strelou po Kollárovom prieniku. Navyše v 26. min po Podstavkovom faule na Fila mal Trenčín k dispozícii trestné strieľanie, ktoré však Tybor nepremenil. Hostia boli neustále útočne dotieraví, cez nepriepustnú trenčiansku defenzívu na čele s brankárom Hiadlovským však žiaden puk nevedeli prepasírovať. Aj tesne pred druhou prestávkou sa podarilo Trenčanom skórovať, tentoraz uspel 39 sekúnd pred odchodom do šatní Šimíček.

Už 27 sekúnd po začiatku tretej tretiny síce Nitrania skorigovali skóre, keď Podstavek doslova pretlačil puk do siete, ale domáci mali stále psychicky aj herne navrch, čo o pár minút aj potvrdili dvoma využitými presilovkami za sebou. Najskôr Tybor predviedol skvelý individuálny prienik a potom Jánošovu strelu od modrej čiary tečoval Trefný - 5:1. O víťazovi už bolo rozhodnuté, v 57. min ešte zmiernil prehru hostí Marek Slovák gólom v oslabení. Zaujímavý duel sa odohral pred výbornou diváckou kulisou tvorenou tábormi priaznivcov oboch mužstiev.

Jozef Daňo, asistent trénera Dukly: "Od začiatku sme hrali dôraznejší hokej. Dostali sme sa do vedenia 2:0. Od tejto chvíle mali hostia niekoľko šancí, ale brankár Hiadlovský nás podržal."
Peter Oremus, tréner Nitry: "Hral sa pekný hokej, v ktorom sme za zbytočné vylučovanie inkasovali tri góly. Hrali sme pod naše možnosti."

Autor: SITA, TASR