Poprad pokračoval vo víťaznej sérii

01. novembra 2009, 20:35

Hokejisti HK ŠKP Poprad pokračovali vo víťaznej sérii aj v nedeľňajšom 19. kole Slovnaft extraligy. Na snímke zľava: popradský Marcel Melicherčík, martinský Ivan Ďatelinka a popradský Patrik Svitan.

Po víťazstvách nad Zvolenom a Skalicou triumfovali aj v Martine (2:0). skvelý obrat v dueli s Banskou Bystricou urobil HC K CERO Nitra, zo stavu 1:5 vyrovnal na 5:5 a o osude výsledku 5:6 rozhodli až samostatné nájazdy. Vyrovnanie štvorgólového manka označil za raritu aj nitriansky tréner Peter Oremus.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 19. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Góly:
7. Jarolín (Pálffy, R. Jendek), 25. D. Pašek (Jarolín), 37. Zálešák (Gründling, Pálffy) - 8. M. Bartánus (Kumstát, Roháč), 23. V. Novák (Cibuľa, J. Halaj), 26. J. Halaj (Heš), 45. M. Bartánus (Tomášek, Roháč)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Orolín - Tvrdoň, 2469 divákov

Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, M. Výborný, Gula, Škadra, R. Jendek, Škápik, Beňa - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - Kutálek, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, Jarolín, D. Pašek - Lušňák, F. Novák, Šátek
Liptovský Mikuláš: Fikrt - Heš, Hučko, Kumstát, Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, M. Bača - V. Novák, J. Halaj, Cibuľa - Tomášek, Roháč, M. Bartánus - Kropáč, Kuric, Kriška - Mikula, Durdiak, Kadura

Stretnutie Skaličanov a Liptákov sa začalo zvoľna, väčšie šance neprinieslo ani prvé vylúčenie v radoch hostí v 4. min. Domácim sa presilová hra nevydarila, ale už v 6. min mali možnosť reparátu za faul Fikrta na domáceho Kutálka. V tejto výhode Skaličania už nezaváhali a hostí svojím gólom potrestal Jarolín, čím otvoril skóre zápasu. Odpoveď Liptákov na seba nenechala dlho čakať - o necelú polminútu skóroval na druhej strane Bartánus, ktorý presne videl dieru medzi Falterovými betónmi.

V druhej tretine padli až štyri góly, po dvoch na každej strane. V 23. min najprv skóroval hosťujúci V. Novák, ktorý našiel miesto medzi Falterovým betónom a žŕdkou - 1:2. Na tento gól vzápätí poslal odpoveď Pašek, ktorý dostal peknú prihrávku spoza bránky od Jarolína a pohodlne zavesil. V 26. min hlavný rozhodca poslal na lavicu hanby Pálffyho a hostia túto výhodu využili už po 5 sekundách. Po predchádzajucom zákroku bol Falter už prikrátky na Halaja, ktorý pohodlne priklepol puk do bránky - 2:3. Falter musel vystriedať a na jeho miesto nastúpil mladý Zdenko Kotvan. V 35. min gólman hostí vykorčuľoval z bránky a Gula to delovkou namieril na jeho svätyňu, nebolo však isté, či strela mierila vedľa alebo hneď vyletela z bránky, a tak sa volalo videorozhodcovi. Gól neplatil, ale len o minútu neskôr napravil pokazené gólové chúťky Skaličanov Zálešák, ktorý vyrovnal na 3:3. V tretej tretine už bola radosť z gólov skromná - užili si ju len Liptáci, keď 45.min znovu potrestal vylúčenie domácich Bartánus - jeho nahodená strela poľahky prešla za Kotvanov chrbát. Skóre sa zmenilo na 3:4 v neprospech Skaličanov a ani ich urputná snaha streliť vyrovnávajúci gól a predĺžiť zápas nepriniesla výsledok.

Hlasy:
Ján Faith (tréner Skalice):
"Musím vyjadriť svoje sklamanie - po dvoch predchádzajúcich prehrách sme dúfali vo výhru. Taktiež som veľmi sklamaný, že sme prehrali doma, dostávame prilíš veľa gólov. Dúfam, že prestávka nám pomôže."

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): "Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať - Skalica má silný tím. Musím pochváliť hru obrancov a tiež brankára. Aj pri troške šťastia sme dotiahli zápas do víťazného konca. Tieto body sa nám zídu."

MsHK Garmin Žilina - HK Noves okná Spišská Nová Ves 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Góly:
30. Bobček (Spilar), 31. Palovčík (P. Barinka, R. Krajči), 38. Spilár (Pleva, Bobček) - 29. L. Jurík (Leskovjanský)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gašparík, Stano, 890 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, Turoň, V. Urban, od 41. Kolarz - Liščák, Vala, Škoda - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Koložváry, Pleva, Spilar
Spišská Nová Ves: Smik (38. Polc) - M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Smerčiak, Petruk, Fojtík, od 41. Gurčík a Čintala - Holečko, Slavomír Pavličko, Farkašovský - Leskovjanský, L. Jurík, Hübler - Vartovník, Prokop, Macejka - Lemešáni, Heizer, Saluga

Hneď v úvode stretnutia mali obidve mužstvá možnosť početnej prevahy, ktorú nevyužili. Dôležité stretnutie o umiestnenie v strede tabuľky sa hralo vo svižnom tempe. Prvé príležitosti na vsietenie gólu si vytvorili v 10. min Hreus a v 12. min Pleva, ale Smika v bránke Spišiakov sa im prekonať nepodarilo.

Na druhej strane v 13. min zachraňoval po dvoch nebezpečných strelách Lipovský. Úvod druhej tretiny bol obojstranne opatrný. Kokavec v 23. min mal dvakrát na hokejke prvý gól, ale hosťujúci gólman bol proti. Napokon pri vylúčení Krajčiho a Školiaka po ľavej strane unikol Jurík a blafákom prekonal Lipovského - 0:1. Nasledovalo vylúčenie Macejku a domáci obranca Bobček v 30. min prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnal. Vzápätí dostal domácich do vedenia Palovčík. V 38. min potiahol po pravej strane akciu Pleva, prihral Spilarovi a ten svoj návrat na ľad okorenil gólom - 3:1. V poslednej tretine sa hral iba priemerný hokej. Príležitosť na zvýšenie náskoku mali v 48. min Palovčík a Hriňa, ale striedajúci Polc ich strely kryl. V závere zápasu hostia vystupňovali tlak na bránku Žiliny. V 58. min pri vylúčení Hriňu mal ideálnu streleckú príležitosť Pavličko, ale nedal. Od začiatku 59. min hrali Spišiaci bez brankára, ale stav stretnutia sa už nezmenil.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny):
"Pred reprezentačnou prestávkou sme chceli bodovať a to sa nám podarilo. V prvej tretine oba tímy bránili, nikto nechcel dostať gól. V druhej časti sme inkasovali gól po chybe nášho hráča, ktorý súperovi prakticky prihral do brejku. Potom sme vsietili tri góly a otočili vývoj zápasu v náš prospech. Som rád, že sme získali tri body a vrátili hosťom prehru zo Spiša."

Eduard Giblák (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): "Do Žiliny sme išli s cieľom získať bod. V prvej a druhej tretine to bolo obojstranne po hernej i taktickej stránke dobrý hokej. Podľa môjho názoru bola najlepšia tretia tretina. Išli do vedenia 1:0, ale po školáckych chybách sme dostali dva góly za sebou a to rozhodlo. Žilina zvíťazila zaslúžene."

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly:
37. Lipiansky (Vaic, Lažo), 44. Kuľha (Demel, Sersen), 50. Hujsa (Richard Huna, Kuľha), 60. Vaic (Konrád) - 21. Gálik (Ľ. Hurtaj)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovali: J. Konc - Bundil, Brath, 2 942 divákov

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Bohunický - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - V. Nemec, O. Rusnák, D. Skokan
Zvolen: J. Laco - Horáček, L. Čierny, Valach, Hraško, J. Suchý, Cebák, Huba, Juraško - M. Chovan, F. Turek, Estrada - Gálik, Szabo, Ľ. Hurtaj - V. Baláž, Marek Haščák, Otčenáš - M. Jurík, Pavliš, Kóňa

Úvodné oťukávanie sa skrátil rozhodca Konc, ktorý najprv potrestal domácich za veľa hráčov na ľade. Hostia sa nepresadili, no Lažo po návrate z trestnej lavice takmer prekonal Jána Laca v bránke Zvolena. Ten začal čarovať od 6. min, keď po fauloch Cebáka a L. Čierneho mohli hrať slovanisti 53 sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Fatálna chyba zvolenskej striedačky a následný trest pre hráčsku lavicu túto výhodu natiahla až na celé dve minúty, no Bratislavčania ponúknutú šancu nevyužili. Zvolenčania sa osmelili a v 15. min už bol puk za prekonaným Konrádom, no za bránkovú čiaru ho už nik z hostí nedokázal dopraviť. V 19. min puk skončil v Lacovej sieti, no podľa rozhodcu sa tam dostal po zásahu vysokou hokejkou.

Do druhej tretiny vykorčuľovali oba tímy s vervou. Už po 19 sekundách Hujsa sám pred Lacom nedal. O 30 sekúnd sa radovali hostia, keď z ľavej strany po prieniku vystrelil na bránku Slovana Hurtaj a puk vyrazený Konrádom poslal do siete Gálik - 0:1. Oheň a síru spustili na zvolenskú bránku Slovanisti od 22. min pri vylúčení Haščáka, no Laco na svojej bránke zatiahol roletu. Zvolenčania však nechceli predať kožu lacno a začali forčekovať domácich v ich vlastnom pásme 2 až 3 hráčmi. Konrád musel likvidovať nebezpečnú strelu nekrytého Suchého. Každá presilovka Bratislavčanov znamenala drvivý tlak, no chladnokrvný Laco odolával až do 37. min. Vtedy po chybe Zvolenčanov v strednom pásme korčuľovala na jedného obrancu dvojica Vaic a Lipiansky, ktorý tvrdou strelou odklial svätyňu hostí - 1:1. Zvolenský gólman dokázal v 2. tretine zlikvidovať 20 striel slovanistov.

V úvode tretieho dejstva neuznal rozhodca Konc pre zmenu gól hosťom pre postavenie hráča v bránkovisku. V 44. min prišla ďalšia "hrubica" zvolenskej defenzívy, Demel našiel na útočnej modrej osamoteného Kuľhu, ktorý nájazd na Laca premenil na gól strelou medzi jeho betóny - 2:1. Vylúčenie hosťujúceho Gálika v 50. min potrestal po peknej kombinácii celej presilovkovej formácie Hujsa - 3:1. Bratislavčania dohrávali zápas v pohode a hosťom už nič nedovolili. Tí sa ešte dve minúty pred koncom zápasu pokúsili o zvrat odvolaním brankára. No 15 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil do prázdnej bránky hostí Vaic na 4:1. Zvolenčania napriek sympatickému výkonu a skvelému Lacovi v bránke opäť nezvládli 3. tretinu a Slovan tak predĺžil víťaznú sériu už na 14 zápasov.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Slovana):
"Odohrali sme veľmi podobný zápas ako s Trenčínom. Dostali sme prvý gól, a dosť dlho sme sa trápili, kým sme vyrovnali na 1:1. Potom to bol veľmi nervózny zápas. Až po sérii "nálezov a strát" puku na oboch stranách dokázal dať Kuľha gól, ktorý priniesol pokoj na naše hokejky. Táto séria víťazných zápasov už utlmuje pozornosť a koncentráciu našich hráčov v zápase, takže prestávku vítame."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena):
"Som spokojný len s prvými dvoma tretinami. Dokázali sme dať prvý gól, ktorý nabudil mužstvo. Žiaľ, Slovan využil hneď prvé prečíslenie dvoch na jedného. Robíme stále rovnaké chyby, ktoré nám potom pokazia rovnaký výsledok. Stále doplácame na nepremieňanie šancí a robíme veľa taktických chýb. Privítali by sme do tímu dobrého strelca, ale tí sa už na našom trhu rozobrali."

MHC Martin - HK Poprad 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly:
1. Šechný (Jasečko, Kroták), 36. Fabian (Kroták, Klouda)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Bauer - Horínek, Novák, 2800 divákov

MHC Martin: Križan - Polák, Obuch, Pozník, Matejka, Šimka, I. Ďatelinka - Uram, Jabrocký, I. Dornič - Appel, L. Říha, Trokan - Škumát, Beran, Galamboš
Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár - Škovira, Klouda, Marcel Haščák - Lapšanský, Šechný, Kroták - P. Segľa, Rataj, Mašlonka - P. Svitana, V. Žemba, Čížek

Popradčania udreli už v 51. sekunde zo svojej prvej vážnejšej akcie. Šechný dopravil odrazený puk od mantinelu za Križana a hostia viedli. Domáci o 2 minúty kontrovali, ale Ďatelinka nezužitkoval dobrú Beranovu prihrávku. Martinčania sa snažili dostať súpera pod tlak, ale nedokázali dobre brániaceho súpera ničím prekvapiť. Navyše im nevychádzali ani presilovky. Na druhej strane zaujal pekný Krotákov prienik. Ani v druhej tretine nemal zápas vysoké tempo. V jej úvode nepretlačil Jabrocký puk za brankára Melicherčíka. Martinčania boli aktívnejší, no pôsobili kŕčovitým dojmom. Podtatranci si preto v pohode strážili svoj jednogólový náskok. V 28. minúte sa už tešili z druhého gólu, ale Ratajovu dorážku neuznali rozhodcovia pre postavenie hráča v bránkovisku. V 34. min vysunul v oslabení Beran Škumáta, ale jeho bekhendový blafák zastavila žŕdka Melicherčíkovej bránky. V 35. min hrali hostia 28 sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Po návrate Pozníka z trestnej lavice nahodil Fabian puk pred bránku. Križan mal zakrytý výhľad a po druhý raz kapituloval.

Na začiatku tretej tretiny zahrali Popradčania dobre presilovku, šance Lapšanského i Škoviru volali po góle, ale skóre sa nemenilo. Domáci sa ešte pokúšali o zvrat, ale pred bránkou im chýbal dôraz. V 49. min chýbala Říhovej strele do odkrytej bránky i presnosť. V 55. min trafil Haščák puk zblízka iba do Križanovej lapačky, rozhodcovia si však túto situáciu ešte overili u videorozhodcu. Domáci už nemali v závere sily na súvislý nápor, a tak si hokejisti z Popradu pripísali tretie víťazstvo v sérii.

Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Martina):
"Mali sme zlý vstup do zápasu, súper dal rýchly gól a dostal nás pod tlak. Škoda, že za stavu 0:1 trafil Škumát iba do žŕdky, vzápätí sme dostali gól v presilovke. Na ten sme už nestačili reagovať. Ukázalo sa, že keď nám vypadnú zo zostavy dvaja skúsení obrancovia, nevieme si s tým poradiť. Cením si, že mužstvo bojovalo, no nebolo nám súdené vyhrať."

Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): "Začali sme hrať na štyri útoky s úmyslom uťahať nášho súpera. Myslím si, že sa nám to aj podarilo. Pomohol nám rýchly gól v úvode zápasu. Podržal nás brankár Melicherčík, ktorý zastúpil zraneného Šimonoviča."

HC Košice - HK Orange 20 10:4 (4:1, 3:2, 3:1)
Góly:
12. Šimurda (Šachl), 13. Rudolf Huna (Húževka), 13. Rudolf Huna (z trest. strieľania), 14. Vorel (Dravecký, Šachl), 21. Rudolf Huna, 30. Juraj Faith (Kmiť), 30. P. Mikuš (Rudolf Huna), 46. Dravecký (Vorel), 52. Juraj Faith (Kledrowetz), 52. P. Mikuš (Grman) - 13. J. Gašparovič (Vandas), 38. J. Gašparovič (Vandas), 40. Šiška (L. Hudáček, M. Bakoš), 53. Gašparovič (Vandas, Slimák)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Orolin, Gajan, 5067 divákov

Košice: Lašák - Grman, Pichnarčík, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl - Kmiť, Juraj Faith, Juraj Sýkora - Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš - Dravecký, Šachl, Vorel - Šimurda, Mertel, R. Jenčík
HK Orange 20: Čiliak (30. Kristín) - M. Marinčin, Šiška, Rais, T. Devečka, Jankovič, Slimák, L. Kozák, Jaborník - L. Hudáček, Andrej Šťastný, M. Bakoš - J. Gašparovič, Mlynarovič, Vandas - Takáč, Grošaft, Uhnák - Cingel, Petro, Šimčák

Úvodnú desaťminútovku prečkali mladíci z dvadsiatky v Košiciach bez inkasovaného gólu, Grman trafil iba žŕdku, Sýkora, Faith, ani Kledrowetz Čiliaka neprekonali. Podarilo sa to až Šimurdovi, ktorý sa pred brankárom hostí ocitol osamotený a otvoril účet. Po pekne akcii "dvadsiatky", na konci ktorej bol Gašparovič, sa v 13. min začínalo odznova. Ale 13 sekúnd po inkasovanom góle domáci opäť zásluhou Hunu viedli. Dvadsať sekúnd po svojom prvom góle pridal Huna ďalší gól z trestného strieľania. Na začiatku 14. min to bolo už 4:1 po tom, ako po peknej spolupráci s Draveckým presne zakončil Vorel.

Už v 44. sekunde druhého dejstva mal Huna na konte hetrik a Košice viedli 5:1. Jenčík potom nastrelil žrdku, nepremenil nájazd, no v polovici stretnutia pri rozobranej obrane hostí mieril pod hornú žŕdku Faith - 6:1 a o 18 sekúnd sa diváci v Steel Aréne dočkali 7. gólu po tom, ako sa v presilovke oprel do rany Mikuš. Jeho presný zásah znamenal striedanie brankárov v hosťujúcom tíme - Čiliaka nahradil Kristín. V 38. min sa Gašparovič predral až pred Lašáka a nádherne zakončil. Dvadsiatka sa v druhej tretine tešila z gólu ešte raz - 7 s pred jej skončením v presilovke od modrej skóroval Šiška. V 46. min zvýšil na 8:1 po elegantnej sťahovačke Dravecký. V 52. min pridal Faith po ľade deviaty gól Košíc a "desiatku" dosiahol Mikuš, ktorý ušiel v oslabení a bekhendom zakončil pod hornú žŕdku. Posledné slovo v zápase mal Gašparovič, ktorý si v presilovke obhodil Lašáka a v stretnutí tak zaznamenal hetrik.

Hlasy:
Pavel Hulva (asistent trénera Košíc):
"Proti dvadsiatke sme si splnili povinnosť. Nastrieľať desať gólov je paráda, na druhej strane nás ťažia štyri obdržané góly. Mali sme tam výpadok na konci druhej tretiny, ale inak to bol solídny zápas, hoci je ťažké motivovať sa proti ´dvadsiatke´."

Miroslav Martinko (asistent trénera HK Orange 20): "Pre nás to bol ťažký a náročný zápas. Dať štyri góly v Košiciach je dosť, ale spravili sme veľa individuálnych chýb a domáci naše zaváhania trestali. V budúcnosti sa musíme týchto chýb vyvarovať a hrať dôraznejšie."

HC K-Cero Nitra - HC´05 Banská Bystrica 5:6 po sam. nájazdoch (1:2, 0:3, 4:0 - 0:0, 0:1)
Góly:
6. Rumpel (Marek Slovák, V. Vlk), 41. S. Saliji (Ďurák, Špelda), 44. S. Saliji (Ďurák), 53. Špelda (T. Chrenko, S. Saliji), 56. H. Ručkay (S. Saliji, Špelda) - 1. Z. Nedvěd (Bauer, Bulík), 13. Bendík (Tonkovič), 23. Ľ. Sabol (Tonkovič), 25. Paľov (Tonkovič, Vantroba), 35. P. Frühauf (Ľ. Sabol, Drotár), rozhodujúci samost. nájazd premenil Bulík
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: M. Kováčik (Nitra) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Junek, Šefčík, 2580 divákov

Nitra: Lakosil (25. Laco) - Ďurák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, M. Novák, König - S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik - Rumpel, Marek Slovák, E. Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, H. Ručkay - Dobrý, Jozef Mihálik, Románek
B. Bystrica: M. Vojtek - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry Biro, Mocek, Bambúch - Z. Nedvěd, Bulík, Jánoš - Dian, Ľ. Sabol, Drotár - T. Sýkora, Češík, Kútny - Tonkovič, Paľov, Bendík

Úvodné striedanie sa hosťom vydarilo podľa predstáv. Hneď z prvej akcie sa po Bulíkovej prihrávke spoza bránky nemýlil Nedvěd. Zakrátko na to mohol vyrovnať Dobrý, no puk skákajúci na bránkovej čiare nedostal do bránky. V tretej minúte sa neujala šanca Bulíka, keď na ním zmenený smer strely od modrej čiary Lakosil dobre zareagoval. Vyrovnania sa domáci dočkali v šiestej minúte. Po Čaládiho strele z pravej strany sa zblízka presadil Rumpel. Domácich gól osmelil, vytvorili si niekoľko šancí, no Vojtek sa nenechal zaskočiť. O druhý gól hostí sa v trinástej minúte tvrdou strelou postaral Bendík.

V druhej časti ovládli dianie na ľade hostia. Ich prevahu začal v 23. minúte potvrdzovať Sabol, keď po peknej individuálnej akcii zakončil presne. O dve minúty na to si pokus Paľova nešťastne zrazil do bránky Ďurkech. Na to sa z bránky Nitry porúčal Lakosil a nahradil ho Laco. Ďalší gól efektívne hrajúcich hostí pridal utešenou strelou v presilovke Frühauf. Domáci boli zrelí na uterák, ďalší úder im mohol krátko pred koncom druhej časti zasadiť Nedvěd.

Do tretej tretiny nastúpila úplne iná Nitra. Tú naštartovali dva utešené góly Samira Salijho, po ktorých si tréner hostí Milan Staš vzal oddychový čas. Ani ten však nadšene hrajúcim domácim neubral na aktivite. V 53. minúte sa krásne trafil aj obranca Špelda a odrazu bolo 4:5. Dianie v tretej tretine nabudilo aj prítomných divákov, ktorých v 56. minúte rozjasal Ručkay. Po jeho strele sa puk aj so šťastím dostal do Vojtekovej bránky a diváci, ktorí po druhej časti zo štadióna odišli mohli ľutovať. Zaskočení hostia, no ani nadšene hrajúci domáci už do konca riadneho hracieho času ďalší gól nepridali a tak došlo k predĺženiu. V ňom mali domáci presilovku, pri ktorej sa Vojtek poriadne zapotil, no odolal enormnému tlaku. V samostatných nájazdoch sa presadili Bulík i Ručkay, no rozhodujúci gól strelil Bystričan Tomáš Bulík.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Nitry):
"Hodnotím to kvalitne. Otočiť zápas z 1:5 na 5:5 proti takému mužstvu ako Bystrica je výborné. V hráčskej, ani trénerskej kariére som to ešte nezažil. Patrí za to hráčom vďaka."

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Naštartoval nás rýchly gól. Stretnutie sme kontrolovali, dávali sme góly. Po druhej tretine sme si mysleli, že to máme "v suchu." Keď som videl, s akou razanciou vletel do kabíny rozhodcov inštruktor, bolo mi jasné, že to inak dopadnúť nemohlo. Mrzí ma, že proti nám bolo príliš veľa hráčov na ľade."