Vaic: Prestali sme hrať a Slovan to využil

07. decembra 2011, 10:50

Hokejisti Popradu dostali poriadnu mikulášsku nádielku. V utorňajšom súboji na ľade bratislavského Slovana vyfasovali pred rekordnou diváckou návštevou 10 046 divákov debakel 2:7. Jeden z najskúsenejších hráčov súpera Ľubomír Vaic (34) videl príčiny prehry v tom, že jeho tím prestal po prvej tretine korčuľovať a belasí to dokonale využili.

Ľubomír Vaic

Zlomil sa zápas po treťom inkasovanom góle vo vašej bránke?
Súboj sme si prehrali od úvodu druhej tretiny. Prestali sme korčuľovať, puky sa od nás odrážali k domácim a doslova sme im nahrali na dva góly. Práve pri treťom zásahu ostal ležať jeden z vašich spoluhráčov pred bránkou, ale hra pokračovala a domáci strelili gól.

Čo vravíte na túto situáciu?
Rozhodca to vyriešil správne. Slovanisti nastrelili nášho hráča, ktorý ostal ležať, ale nebol to faul, navyše oni mali puk v moci, takže nevidím v tom žiadny problém.

V čom to je, že už druhýkrát v tomto ročníku odchádzate z Bratislavy s debaklom?
Musíme sa z týchto prehier poučiť. Ale na druhej strane je lepšie ak prehráte 2:7 ako 1:2. To by nás štvalo viac.

Vy ste v drese Slovana pôsobili tri roky. Sú pre vás súboje proti bratislavskému klubu iné?
Určite áno. V Bratislave som hral a žil, takže mám tu veľa kamarátov. Nedá sa na to zabudnúť.

Čo vravíte na atmosféru, do hľadiska prišla rekordná návšteva 10 046 divákov?
Ľudia boli skvelí, bodaj by takáto kulisa bola na každom zápase.

Autor: Pluska.sk/MARIÁN KORBEL