Hokejista Mikúš sa vracia po troch rokoch do Slovana: Jeho slová o prestupe prekvapia!

14. júna 2017, 08:00
Tip redakcii

Uplynulú sezónu pôsobil Juraj Mikúš (30) v drese českého Olomouca, ale vrátil sa domov. Novú začne v bratislavskom Slovane, ktorého dres naposledy obliekal v sezóne 2013/2014. Zmluvu podpísal na jeden rok.

Juraj Mikúš hral v minulej sezóne za Olomouc.

Juraj Mikúš hral v minulej sezóne za Olomouc.

Autor: tasr

Vlani hral ešte vo farbách Olomouca a všetko nasvedčovalo tomu, že tam aj zostane. „V Olomouci som bol spokojný a bol som rád, že po dvoch rokoch, ktoré som predtým nehral, mi vôbec dali šancu. Sezóna bola z môjho pohľadu dobrá, len prišlo nešťastné zranenie kľúčovej kosti, ktoré ma vyradilo z hry. Po sezóne prejavili záujem a bol som naklonený tomu, že zostanem. Napokon sme sa nedohodli na podmienkach. Podpísali môjho kamaráta centra Kevina Sundhera, ktorého poznám z Vancouvru od Benického,“ povedal Mikúš.

Keď Olomouc padol, začal riešiť iné alternatívy. „Boli ponuky z Česka, ale zdalo sa mi to na dlhé lakte, tak som agentovi povedal, nech sa opýta na Slovan. Sám som prejavil záujem a napokon slovo dalo slovo a podpísal som na rok zmluvu,“ priznal Juraj. Napriek tomu, že vie o finančných problémoch.

„Nie je to jednoduchá situácia, ale keď som tam pred troma rokmi skončil, doplatili mi veci. Verím, že sa to všetko urovná. Zo športovej stránke si chcem dokázať, že na to mám. A predsa je to slovenský klub, ktorý hrá KHL, takže je to pre mňa stále výzva,“ dodal Juraj, ktorý sa do Slovana vracia po troch rokoch.

 
Autor: Iveta Weiszová 
 
Aplikácie 7 plus