Hráč NHL Richard Pánik otvorene: Prečo som odmietol reprezentáciu?

22. mája 2017, 09:00
Tip redakcii

Za morom zažil prelomovú sezónu v kariére. Hokejista Richard Pánik (26) si po výborných výkonoch v Chicagu vyslúžil nový kontrakt na dva roky a uplynulý týždeň začal s letnou prípravou na Slovensku. Martinský rodák sa v exkluzívnom rozhovore vyjadril aj o svojej neúčasti na majstrovstvách sveta.

Richard Pánik

Richard Pánik

Autor: TASR

Ako hodnotíte prvý tréning v rámci letnej prípravy?

Dlhodobo spolupracujem s Romanom Švantnerom a Jurajom Moravčíkom. Som s nimi spokojný a nemám čo meniť. Na prvých tréningoch chceme zapojiť nové prvky zamerané na mobilitu a stabilizáciu svalov. 

V Chicagu ste nazbierali za sezónu 45 bodov za 22 gólov a 23 asistencií. Spokojný?

Všetko som podmienil tomu, aby sezóna bola konečne prelomová. Ťažšie sa mi hodnotí play-off, dostať 4:0 v 1. kole od Nashvillu nie je nič dobré. Z individuálneho hľadiska to však bola vydarená sezóna.

Klubové vedenie vám verí, vo vrecku máte kontrakt na ďalšie dva roky. Veľké zadosťučinenie?

Podpísal som konečne viac než na jeden rok. O to som radšej, že je to Chicago, kde som zvyknutý na celú organizáciu. Môžem si aj psychicky oddýchnuť, nestrachovať sa budúcnosťou a sústreďovať sa na hokej.

Boli to náročne rokovania?

Hneď po sezóne sa so mnou rozprával generálny manažér. Vyjadril spokojnosť s mojimi výkonmi, prišla prvá ponuka od Chicaga a nemali sme žiadne veľké výmeny názorov. Vyjednalo sa to do dvoch týždňov.

Na svetovom šampionáte v Nemecku ste slovenský tím neposilnili, s odstupom času si stojíte za týmto rozhodnutím?

Doteraz som neodmietol reprezentáciu. Z tohto hľadiska však rozhodlo, že som mohol podpísať dlhodobejší kontrakt a dá sa povedať, zaistiť si nejakú budúcnosť. Riskovať zranenie na majstrovstvách, ktoré sú každý rok, by nestálo za to.

Fanúšikovia však majú skôr odlišný názor.

Ľahké je hovoriť, čo by mal hráč urobiť. Avšak si myslím, že ak by boli v mojej koži, tak určite sa rozhodnú tak, ako som sa rozhodol ja.

Doprajete si počas leta dovolenku, či budete stále v tréningovom zaťažení?

Tri týždne trénujem, potom mám týždeň pauzu. Určite bude priestor na dovolenku, ešte však neviem, kam presne sa vyberiem.

 
Autor: Juraj Vnuk 
 
Aplikácie 7 plus