Jaromír Jágr zvozil novinára: Keď tomu nerozumieš, tak to nepíš!

30. marca 2016, 20:00
Tip redakcii

Víťazné typy sú už také. Keď prehrajú zápas, nesú to dosť ťažko. To je aj prípad českej hokejovej hviezdy Jaromíra Jágra. Po prehre jeho Floridy Panthers s Torontom Maple Leafs 2:5 ho navyše naštval jeden novinár, a tak to legendárna 68-ka nenechala bez povšimnutia.

Jaromír Jágr háji svoje slová pred novinármi.

Jaromír Jágr háji svoje slová pred novinármi.

Autor: Getty Images

Mala to byť jasná záležitosť. Florida, ktorá bojuje o účasť v play-off NHL (aktuálne im patrí 5. priečka vo Východnej konferencii, postupuje 8 najlepších tímov) sa stretla s druhým najhorším mužstvom ligy z Toronta. Hoci si Jágr pripísal asistenciu, napokon odchádzal so sklonenou hlavou, súper z Kanady uspel v pomere 5:2.

Kedy mal kto šťastie?

„Boli lepší. My sa musíme pozbierať a sústrediť na ďalší zápas. Nie je to, ako keby sme sa pripravili o účasť v play-off. Jednoducho musíme zabudnúť a ísť ďalej,“ zhodnotil český veterán podľa stránky NHL.com.

Novinár titulu Globe and Mail však jeho slová prepísal trochu inak. James Mirtle na svoj Twitter, kde ho odoberá vyše 100-tisíc ľudí, interpretoval hokejistu slovami: „Skôr, než boli dobrí, mali Maple Leafs šťastie. Ale tak to je, súťaž je veľmi vyrovnaná.“

Tweet si prečítal aj samotný Jágr a pomerne podráždene reagoval. „Ak nerozumieš tomu, čo som povedal, tak o tom nepíš. Vďaka,“ uviedol rodák z Kladna a o chvíľu pokračoval: „Povedal som, že to my sme mali šťastie pred dvoma týždňami v Toronte. Je veľmi ťažké hrať proti tak mladému tímu bez tlaku.“

Florida má napriek neúspechu z noci na stredu dobré vyhliadky na účasť v bojoch o Stanleyho pohár. Zrejme sa však budú musieť zaobísť bez kanoniera Vincenta Trochecka, ktorý sa proti Torontu zranil, keď blokoval strelu súpera. „Už dlhý čas je to náš najlepší hráč, takže je to dosť nepríjemné,“ konštatoval Jágr. „Dúfam, že ho niekto zastúpi,“ dodal. On aj Trocheck sú lídrami Floridy v počte gólov. Kontá brankárov zaťažili 25 kúskami.

 
Autor: Pluska.sk/spo 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Jaromír Jágr zvozil novinára: Keď tomu nerozumieš, tak to nepíš!
Pluska.sk/spo