Lacná výhovorka? Ovečkin sklamal hokejových fanúšikov

28. januára 2016, 17:30
Tip redakcii

Sklamanie prežívajú fanúšikovia NHL, ktorí sa už tešia na víkendový Zápas hviezd. Rus Alexander Ovečkin po nočnom stretnutí s Philadelphiou médiám oznámil, že sa All Star duelu pre zranenie nezúčastní.

Alexander Ovečkin sa v Zápase hviezd nepredstaví.

Alexander Ovečkin sa v Zápase hviezd nepredstaví.

Autor: TASR

Smútok priaznivcov je väčší ešte o to, že hviezdny ostrostrelec Washingtonu Capitals mal byť kapitánom tímu Metropolitnej divízie. Ovečkina údajne trápi bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Ako to už v NHL býva, nikto neprezradí, o čo presne ide, aby nepomohol svojim konkurentom.

„Bolo to ťažké rozhodnutie, bavili sme sa o tom s trénermi a vedením. Snažil som sa z toho dostať, ale nezlepšilo sa to. Dôležitejšie je, aby som bol fit na zvyšok sezóny, pretože máme dobrú šancu na úspech a bol by som rád, ak by som k tomu mohol prispieť,“ povedal Rus novinárom.

Tridsaťročný útočník len nedávno dosiahol magickú métu 500 gólov a aj v tomto ročníku ašpiruje na najlepšieho strelca, keď s aktuálnymi 28 presnými zásahmi je na druhom miesta za Patrickom Kanom z Chicaga (30 gólov). Už len z tohto dôvodu je škoda, že All Star duel príde o jednu z hlavných hviezd.

„Mal som byť kapitánom, čo sa mi predtým ešte nestalo. Je to pre mňa veľká pocta. Hovorili sme o tom v posledných týždňoch často, či mám ísť, alebo nie. Chcel by som poďakovať ľuďom, že za mňa hlasovali, no teraz je pre mňa najdôležitejšie, aby som bol zdravý.“

Hlavné mesto USA ako aj severovýchod pobrežia cez víkend zasiahla snehová búrka a miestami pribudlo až 90 centimetrov čerstvého snehu. Počasie naštrbilo aj program NHL, keď dva zápasy Capitals odložili. Ovečkin sa tak z dlhej chvíle rozhodol, že pomôže svojim susedom a odprace z príjazdových ciest sneh. Pred novinármi žartoval, že to paradoxne zhoršilo jeho stav.

„Mal som pocit, že počas snehovej búrky by sa to mohlo zlepšiť. Odpratával som sneh pred domom a nebolo to dobré rozhodnutie,“ dodal elitný útočník. Keďže sa rozhodol, že Zápas hviezd vynechá, podľa pravidiel NHL sa nebude môcť predstaviť v stretnutí svojho tímu 2. februára proti Floride Panthers. Čo si myslíte, použil snehovú búrku len ako výhovorku, aby si mohol oddýchnuť pred náročným zvyškom sezóny? 

 
Autor: Pluska.sk/pm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Lacná výhovorka? Ovečkin sklamal hokejových fanúšikov
Pluska.sk/pm