Legendárny Gretzky sa chystá na Jágra: Smelý plán ako ho zastaviť

14. marca 2016, 15:00
Tip redakcii

Jaromír Jágr (44) láme v NHL jeden rekord za druhým a svojimi výkonmi udivuje celý svet. Pozorne ich sleduje aj najlepší hokejista všetkých čias Wayne Gretzky (55), ktorý začína mať obavy pred nesmrteľnosťou českej hokejovej legendy.

Wayne Gretzky (vľavo) prirovnal Jágra k najväčším legendám NHL.

Wayne Gretzky (vľavo) prirovnal Jágra k najväčším legendám NHL.

Autor: TASR

Gretzky prirovnáva Jágra k velikánom ako Mark Messier či Chris Chelios, ktorí hrali až do 42 rokov. „A hrali na vysokej úrovni. To je presne to, čo robí aj Jaromír Jágr. Bože. Dúfam, že bude hrať najbližšie tri až štyri roky. Bolo by to dobré pre neho, pre hokej. Je to úžasný príbeh. Malým deťom ukazuje, čo človeku prináša tvrdá práca a oddanosť,“ vystrúhal Jágrovi poklonu Gretzky, ktorý je bezkonkurenčne najproduktívnejším hokejistom NHL všetkých čias. To však Jágr plánuje zmeniť. „Pokiaľ ho niekto môže prekonať, budem to ja,“ odkazuje Jágr.

Radšej mu zoberie korčule

Aby sa mu to však podarilo, bude musieť ešte pár rokov v NHL potiahnuť. Gretzkeho 2857 bodov, 894 gólov a 1963 asistencií je aj pre českého velikána veľkým sústom. Podľa kanadskej legendy si však v prípade Jágra nemôžete byť ničím istý. „Pokiaľ by sa k niektorým z mojich rekordov priblížil, ukradnem mu korčule,“ s úsmevom dodal na margo Jágrovych bodových hodov Gretzky..

 
Autor: Pluska.sk/šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Legendárny Gretzky sa chystá na Jágra: Smelý plán ako ho zastaviť
Pluska.sk/šat