Demitra bol na každom kroku

14. novembra 2011, 08:18
Tip redakcii

Nezabudli na neho. Nielen hokejisti, ale aj slovenskí fanúšikovia majú svojho bývalého kapitána Pavla Demitru (†36) hlboko vrytého v srdci. Dokázali to hneď na prvej akcii po jeho tragickej smrti. Hráči nastúpili v dresoch , kde budú mať celý rok vyryté iniciály P. D a diváci zase prišli do hľadiska v spomienkových dresoch, na ktorých je stužka s číslom 38.

Diváci prišli do hľadiska v spomienkových dresoch.

Diváci prišli do hľadiska v spomienkových dresoch.

Autor: Marián Korbel

Desiatky fanúšikov prišlo podporiť Vůjtekovu družinu na Nemeckom pohári v Mníchove. Väčšinou to boli Slováci žijúci v tejto krajine či Rakúsku. Na sebe mali oblečené dresy a väčšina z nich s menom Demitra. Dokonca vpredu už boli vyšité stužky s Paliho tradičným číslom 38.

„Sú to nové fanúšikovské dresy. Špeciálne sme si ich objednali, aby sme v nich mohli fandiť na tomto turnaji. Pôvodne nosíme dresy bratov Hudáčkovcov, je to naša vzdialená rodina, ale na Paliho počesť sme chceli prísť v jeho drese,“ prezradili nám traja priaznivci Braňo, Juraj a Zuzka.

Aj samotní organizátori na nášho bývalého kapitána nezabudli. Tí to však urobili za účelom biznisu. V aréne totiž nechýbali stánky s dresmi, ktoré si fanúšikovia mohli zakúpiť. Zo slovenských hráčov bol k dispozícii iba jediný, a to práve Pavla Demitru z čias, keď pôsobil v Minnesote.

 
Autor: Pluska.sk/Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Demitra bol na každom kroku
Pluska.sk/Marián Korbel