Demitra zažil vo Vancouvri peklo i raj

12. decembra 2011, 11:50
Tip redakcii

Keď si hokejisti v NHL vyberajú nového zamestnávateľa, zvyknú si klásť dve otázky - či idú do dobrého tímu a či sa ich rodine bude v novom domove páčiť. Pavol Demitra (+36) pri podpise dvojročnej zmluvy s Vancouvrom bol spokojný po oboch stránkach. Radosť však netrvala dlho, čo sa dočítate aj v knihe Demitra 38.

Pavol Demitra v drese Vancouvra

Pavol Demitra v drese Vancouvra

Autor: profimedia.sk

O služby Pavla Demitru po ukončení pôsobenia v Minnesote malo záujem viacero klubov. Napokon sa rozhodol pre Vancouver a dojednal si aj slušný kontrakt. Jeho ročný príjem bol štyri milióny dolárov. Slovenský hokejista sa definitívne o svojom prestupe a podpise zmluvy dozvedel počas poľovačky na Slovensku.

„Každý hokejista si rád zahrá v Kanade, atmosféra na štadiónoch býva perfektná. Aj pre mňa je to lákavé a aj trochu nové,“ vyznal sa z pocitov po prestupe do Vancouvru Pavol Demitra.

Slovenský hokejista si spoločne s rodinou život v kanadskom meste pochvaľovali. Horšie to už bolo po hokejovej stránke. S trénerom Alainom Vigneaultom si totiž nesadol. „Práve on bol príčinou, prečo som si v drese Vancouvru neprišiel herne na svoje. Nenašli sme k sebe cestu a v tom bol problém. Nemali sme žiadny vzťah. Ohováral ma aj v novinách,“ spomínal na zlé vzťahy s koučom Demitra.

Slovenský útočník bol tak znechutený z hokeja, že dokonca uvažoval o konci kariéry. Nakopla ho však vydarená olympiáda a jeho rodina, ktorá do podržala. Napriek tomu sa rozhodol ukončiť pôsobenie v NHL a v lete 2010 sa rozhodol okúsiť ruskú KHL. Podpísal zmluvu s Lokomotivom Jaroslavľ.

V utorok čítajte posledný úryvok - pôsobenie v Jaroslavli.

 
Autor: Pluska.sk/mk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Demitra zažil vo Vancouvri peklo i raj
Pluska.sk/mk