Náramky pre pozostalých tragédie Jak-u 42

15. októbra 2011, 07:00
Tip redakcii

Myslia na nich aj v zámorí. Vyše mesiac po leteckej tragédii v Jaroslavli, pri ktorej zahynul celý hokejový tím Lokomotivu aj s naším kapitánom Pavlom Demitrom († 36), sa v zámorí na pult dostali náramky v klubových farbách ruského mužstva. O čo ide?

Mesiac po leteckej tragédii myslia
na rodiny hokejistov Jaroslavľa.

Mesiac po leteckej tragédii myslia na rodiny hokejistov Jaroslavľa.

Autor: JÚLIUS DUBRAVAY

Väčšina hráčov, ktorí zahynuli v troskách lietadla 7. septembra 2011, v minulosti pôsobila aj v zámorskej NHL. A práve manželky hokejistov pôsobiacich za veľkou mlákou sa rozhodli založiť spoločnosť Love for Lokomotiv a vytvoriť internetovú stránku.

Na tej predávajú náramky vo farbách ruského klubu pre mužov, ženy i deti. Na trh sa dostali dva druhy – gumené a korálikové. Ich cena je od 19 po 38 eur. Celý výťažok z predaja potom poputuje na konto pre pozostalé rodiny. Tento projekt vyvolal nielen v Amerike, ale už aj v Európe veľký ohlas a za posledné dní sa predali už stovky spomienkových predmetov.

„Tragédia, ktorá sa stala v Rusku, nami veľmi otriasla. O svojich partnerov máme strach. Doposiaľ sme nikdy nemysleli na takéto nešťastie, preto nám to nie je ľahostajné,“ povedali manželky zámorských hokejistov, ktoré spomínaný projekt založili.

TÍM HOKEJISTOV JAROSLAVĽU:
Stal sa obeťou leteckej havárie.
Foto: archív

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MARIÁN KORBEL 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Náramky pre pozostalých tragédie Jak-u 42
Plus JEDEN DEŇ/MARIÁN KORBEL