Posledná zastávka Demitru - Lokomotiv Jaroslavľ

13. decembra 2011, 14:05
Tip redakcii

Svoju hokejovú kapitolu uzavrel slovenský hokejista Pavol Demitra (+36) v Rusku. V lete 2010 opustil po dlhých rokoch NHL a odišiel dohrať kariéru do Lokomotivu Jaroslavľ. Táto anabáza sa mu stala aj osudnou. Počas ročného pôsobenia však všetkým dokázal, že to bol pán hokejista, dokonca prekonal aj ruský rekord. V knihe Demitra 38 sa dočítate aj to, akú prezývku vyfasoval počas pôsobenia v tejto krajine.

V Rusku vyfasoval Demitra od médií novú prezývku - Fantomas.

V Rusku vyfasoval Demitra od médií novú prezývku - Fantomas.

Autor: profimedia.sk

Senzačnú správu o odchode Pavla Demitru do ruskej KHL zverejnil v lete 2010 zámorský internetový portál ESPN. Slovenský útočník tak po 16-tich rokoch opustil NHL a podpísal ročný kontrakt s tímom Lokomotiv Jaroslavľ.

„Mal som aj nejaké ponuky zo zámoria, najmä s vedením NY Rangers som debatoval, ale nedali mi adekvátny kontrakt. A pod cenu som ísť nechcel. Škoda, mohol som hrať znovu s Majom Gáboríkom,“ vysvetľoval okolnosti odchodu z NHL slovenský hokejista. „Ruský klub mi ponúkol neporovnateľné podmienky, dohodli sme sa v priebehu piatich minút. Rokovania boli seriózne, navyše išlo o špičkový klub,“ dodal vtedy na margo odchodu do Európy Pavol Demitra.

Volali ho Fantomas

Fanúšikovia doma na Slovensku poznali nezabudnuteľného hráča ako Dema či Palina. Jeho spoluhráči z reprezentácie a Trenčína mali v talóne viac prezývok, ktoré však ostali zavreté za dverami kabíny v rámci obvyklého podpichovania.

„Hlavička, Tuleň či Paul,“ prezradil jeho najbližší kamarát Marián Gáborík.

V Rusku vyfasoval Demitra od médií novú prezývku - Fantomas. „Počul som to,“ smial sa Pali. „To asi preto, že nemám vlasy,“ dodal vtedy na túto tému útočník Lokomotivu Jaroslavľ.

Prepísal históriu

Počas svojej jedinej a zároveň poslednej sezóny v drese Lokomotivu stihol prepísať históriu KHL v play-off. Počas nadstavby hral totiž vo famóznej forme a bodoval v prvých deviatich dueloch po sebe, kde nazbieral dvanásť bodov, čím prekonal ruský rekord.

Foto: Július Dubravay

 
Autor: Pluska.sk/Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Posledná zastávka Demitru - Lokomotiv Jaroslavľ
Pluska.sk/Marián Korbel